Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Jauno alytiškio užmojai: du verslai ir naujos idėjos gimtajame mieste

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  9:39, 2018-05-06
L. Marčiulaitis.

27-erių metų alytiškis Lukas Marčiulaitis drąsiai neria į verslo pasaulį. Prieš kiek daugiau nei metus įkūręs reklamos įmonę, visai neseniai ėmėsi elektrinių riedlenčių nuomos verslo, ateityje kartu su drauge planuoja kelti koją į grožio industrijos sritį. Ir visa tai – dėl begalinio tikėjimo savo idėjomis ir noro jas realizuoti.

 

Alytuje gimęs ir užaugęs L. Marčiulaitis visuomet jautė meilę gimtam miestui. Ir iš jo išvykęs buvo tik trumpam – kol krimto grafikos dizaino ir reklamos gamybos studijas Kaune. Laikinojoje sostinėje alytiškis įgijo praktikos dirbdamas reklamos agentūrose, tačiau užsilikti didmiestyje nepanoro. Sugrįžo į Alytų, kad savo gyvenimo pamatus galėtų statyti būtent čia.

 

Gavęs paramą įkūrė įmonę

 

Kurį laiką dirbęs samdomu darbuotoju Alytuje, praėjusiais metais L. Marčiulaitis pasinaudojo Darbo biržos Savarankiško užimtumo iniciatyvų programa. Pateikęs paraišką jis gavo finansavimą ir įgyvendino savo svajonę - įkūrė mažąją bendriją „Sumani studija“.

 

Šiandien alytiškio pagrindiniai klientai yra iš kitų miestų, su Alytaus verslininkais L. Marčiulaitis dirba nedaug. „Alytuje yra kelios senai veikiančios ir gan stiprios reklamos įmonės, su kuriomis konkuruoti yra labai sunku. Jos turi ir daugiau įrangos, ir žinomumo. Tad jeigu reiktų išgyventi tik iš vietinės rinkos, šiandien tai padaryti būtų labai sunku. Būtent todėl teikiu paslaugas kitų šalies miestų, daugiausia – Vilniaus - verslininkams“, - teigė L. Marčiulaitis.

 

Pats užsiimantis ir marketingu, ir reklamos gamyba, Lukas džiaugiasi suteiktomis galimybės gauti paramą, mat be jos, prisipažįsta, vargu, ar būtų ėmęsis savo verslo.

 

Iš Darbo biržos gavęs 14 tūkst. 700 eurų paramos įmonės ir darbo vietos steigimui, Lukas pasinaudojo ir Alytaus miesto savivaldybės pagalba. Pateikė dokumentus ir gavo kompensaciją įmonės steigimo išlaidoms padengti.

 

„Jeigu visa tai reikėtų padengti iš savų lėšų, jaunam žmogui tą padaryti būtų labai sudėtinga“, - teigė L. Marčiulaitis.

 

Pomėgis paskatino imtis papildomos veiklos

 

Aktyvų laisvalaikio būdą mėgstantis L. Marčiulaitis visai neseniai ėmėsi dar vienos verslo veiklos. Alytaus miesto gyventojams ir svečiams Lukas siūlo pramogą – pasivažinėjimą elektrinėmis riedlentėmis.

 

„Ši pramoga yra nauja ne tik Alytuje, bet ir visoje Lietuvoje. Ir nors sulaukiau pasiūlymų tą daryti Druskininkuose ar Palangoje, aš pasirinkau savo miestą. Manau, kad čia išvystyta pėsčiųjų ir dviračių takų infrastruktūra tam yra labai tinkama“, - savo pasirinkimu neabejoja alytiškis.

 

Paklaustas, kodėl pasirinko būtent tokią veiklą, L. Marčiulaitis teigė, kad elektrinėmis riedlentėmis gali važinėti visi. Jas valdyti nereikia labai daug pastangų, galima važiuoti lėtai, mėgstantiems ekstremalesnius pojūčius – ir greičiau.

 

„Tai yra labai unikalus dalykas, dėl to, kad, pavyzdžiui, snieglentei reikia sniego, burlentei – vandens, o riedlentė leidžia pajusti panašų pojūtį, tačiau ja galima naudotis tiesiog riedant miesto takais. Norisi miestui duoti kažką naujo, gyventojams leisti patirti naujų potyrių“, - sakė L. Marčiulaitis.

 

Alytiškis, kalbėdamas apie naują veiklą, tik dar kartą patvirtino, kad reikia tikėti tuo, ką darai. Elektrinių riedlenčių nuomos idėją Alytuje L. Marčiulaitis pristatė praėjusiais metais vykusiame Alytaus miesto savivaldybės skelbtame konkurse „Verslumo manija“.

 

Tąkart Lukui sėkmė konkurse nenusišypsojo ir piniginio prizo idėjai įgyvendinti jis negavo. Tačiau Luką pastebėjo projekto pristatyme dalyvavę Alytaus verslininkai, kurie paragino L. Marčiulaitį nenuleisti rankų ir imtis naujos veiklos. Jie jaunam verslininkui pažadėjo ir paramą.

 

„Jie prisidėjo prie įrangos įsigijimo. Jų palaikymas paskatino eiti toliau ir tikėtis, kad viskas bus gerai“, - džiaugėsi L. Marčiulaitis.

 

Verslininko vardą dar tik jaukinasi

 

Anksti verslo ėmęsis L. Marčiulaitis prisipažino, kad verslininko vardą dar tik pradeda prisijaukinti. Įkūrus reklamos gamybos įmonę L. Marčiulaitį draugai labiau vadino amatininku, kadangi jis viską darė vienas pats savo rankomis.

 

„Anksčiau man verslininko apibūdinimas buvo kažkoks „kosmosas“, bet dabar, kai su verslininkais tenka leisti didžiąją dalį laiko, jau galiu po truputį ir save vadinti verslininku. Eidamas mažais žingsniais pradedu perprasti verslo subtilybes, semiuosi praktikos, keičiasi požiūris į tam tikrus dalykus“, - teigė L. Marčiulaitis.

 

Kalbėdamas apie Alytaus perspektyvas, Lukas pastebėjo, kad gražiam, žaliam ir tikrai patraukliam miestui labiausiai trūksta sugrįžtančio jaunimo. Trūksta tų alytiškių, kurie išvažiuoja studijuoti į kitus miestus, ir dažnai juose ir pasilieka, į Alytų sugrįždami tik trumpam.

 

„Tai gan sunkus iššūkis miestui. Reikėtų koncentruotis būtent į tai, kaip pritraukti išvažiuojantį jaunimą ir kaip jį išlaikyti“, - savo mintimis dalijosi L. Marčiulaitis.

 

Ateities planus sieja su Alytumi

 

Du verslai jau įsteigti, dar vienas – planuose. L. Marčiulaitis norėtų Alytuje kartu su drauge atidaryti grožio studiją. „Mano draugė studijuoja kosmetologiją Kaune, ji nori atidaryti grožio saloną Alytuje. Nors ji yra kilusi iš Kupiškio, Alytus ją labai sužavėjo“, - sakė Lukas.

 

Alytiškis neabejoja ir šios idėjos sėkme, kadangi grožio industrija klesti kone visuose šalies miestuose.

 

Tiek Lukui, tiek jo gyvenimo draugei Alytus yra tas miestas, kuriame norisi gyventi, kurti ir augti kartu, tad savo ateitį jie sieja su Dzūkijos sostine ir verslumo puoselėjimu joje.

Komentarų nėra