Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Jaunasis ūkininkas ekologiniame ūkyje tikisi neblogo derliaus

Alytaus rajono savivaldybės informacija  •    •  16:53, 2022-08-02
Iš kairės: Alytaus rajono savivaldybės meras A. Vrubliauskas ir Žvirgždėnų kaimo ūkininkas D. Klimkevičius.
Alytaus rajono savivaldybės nuotr.

Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas nuolat domisi, kaip rajono ūkininkams sekasi javapjūtės darbai. Meras aplankė ir šią savaitę javus pradėjusį kulti Žvirgždėnų kaimo (Daugų seniūnija) ūkininką Donatą Klimkevičių.

 

36 metų D. Klimkevičius – vienas iš jauniausių ūkininkų Daugų seniūnijoje, bet kartu su tėvais prižiūri apie 650 hektarų ūkį. Pats Donatas puoselėja ekologinę augalininkystę – augina Spelta  viečius, žirnius, pupas, po truputį kitų grūdinių kultūrų. Tėvai daugiau tvarkosi su gyvuliais.

 

Meras A. Vrubliauskas teiravosi, kaip jaunajam ūkininkui sekasi valyti ir džiovinti grūdus, paruošti juos ekologiniam sertifikavimui. D. Klimkevičius sakė, kad tikisi neblogo derliaus, jeigu tik lietus nesutrukdys javų laiku nukulti. Grūdus Donatas veža į tris valymo ir džiovinimo bokštus, turi ir džiovyklą, tačiau sako, kad jau reikia plėstis, įsirengti daugiau modernių talpyklų.

 

Meras taip pat padėkojo D. Klimkevičiui, kad jis prireikus visada padeda seniūnijai, žiemą su savo technika  valė kelius, prisideda prie kitų darbų.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai