Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Jaunas ir turtingas alytiškis pakliuvo į Valstybinės mokesčių inspekcijos rankas

  •    •  11:41, 2013-12-10
Asociatyvi nuotr. (spec.lt)

22 metų alytiškis, gaudamas tik darbo užmokesčio pajamas per trejus metus įsigijo nekilnojamojo turto už 560 tūkst. litų. Tai paaiškėjo Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Finansų ministerijos 2013 metais vykdomo projekto „Būstas be mokesčių“ metu.

 

Alytaus apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, gyventojas, būdamas jauno amžiaus – 22 metų, gaudamas tik darbo užmokestį, 2009 metais įsigijo gyvenamą namą su žemės sklypu Alytuje už beveik 240 tūkstančių litų. O dar po dvejų metų Vilniuje nusipirko 3 kambarių butą su automobilio stovėjimo aikštele už daugiau nei 320 tūkstančių litų.

 

„VMI pateiktame paaiškinime jaunuolis nurodė, kad jo vardu įsigytas turtas buvo apmokėtas iš jo tėvų gautų pajamų. Šiuo metu vykdomas sutuoktinių mokestinis patikrinimas, sprendžiama dėl informacijos perdavimo ikiteisminio tyrimo institucijoms įtarus neteisėtą praturtėjimą.“, – sakė Zita Jarmalienė, Alytaus apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių skyriaus vedėja, atliekanti viršininko funkcijas.

 

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos 2013 metais vykdo projektą „Būstas be mokesčių“, kurio tikslas – nustatyti prabangius Nekilnojamojo turto registre neregistruotus gyvenamuosius namus, nebaigtos statybos ar savavališkai pasistatytus namus.

 

Atliekant mokestinius tyrimus dėl individualių namų statybų pastebėta tendencija, kai gyventojai, paprašyti pagrįsti įsigyto turto šaltinius, skuba forminti ir teikti mokesčių administratoriui paskolų ar dovanų sudarytų su fiziniais asmenimis sutartis, bando įsigytą turtą pagrįsti užsienyje uždirbtomis lėšomis.

 

VMI, vykdydama projektą „Būstas be mokesčių“ išaiškino ne vieną atvejį, kai užsienyje šimtatūkstantines pinigų sumas uždirbantys mūsų šalies piliečiai Lietuvoje pasistato namus ar įsigyja prabangius butus, „pamiršę“, kad gautus pinigus reikėjo deklaruoti ir susimokėti mokesčius.

 

Parengta pagal VMI prie FM informaciją

Komentarų nėra