Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Jau šį penktadienį Alytus nušvis žalia spalva: žada įspūdingą renginį

Organizatorių informacija  •    •  14:00, 2023-06-06
Praėjusių metų Žaliosios vakarienės akimirkos.
Organizatorių nuotr.

Birželio 9 dieną, jau šį penktadienį, Alytuje vyks jau tradicine tampanti „Žalioji vakarienė“, kurios tikslas - suburti miesto bendruomenę ir svečius prisidėti įsigijant ir sodinant mieste dar daugiau pušų. Organizatoriai ragina paskubėti norinčius stebėti renginį prie staliukų ir tapti akcijos rėmėjais.

 

Kaitins ir oras, ir muzika

 

Šių metų vakarienės tema „Šoka pušys - žalia“, kurioje iškart užšifruota žinutė, kad renginyje netruks nei šokių, nei kitų linksmybių.

 

„Pažadame išskirtinę programą – žalią eiseną, išskirtinius grupių pasirodymus ir žalias staigmenas, tad metas ruoštis – praverti savo spintos duris ir ieškoti žalios spalvos drabužių ar išskirtinių šios spalvos akcentų“, - prisijungti kviečia renginio globėja Alytaus miesto vicemerė Jurgita Šukevičienė.

 

Per miesto centrą nuvilnijusi eisena įsikurs aikštėje prie Miesto sodo. Renginį parėmę svečiai bus pakviesti užimti vietą prie žalių staliukų, o visi norintys - nemokamai stebėti koncertą.

 

Penktadienio vakarą nuo 19.30 val. savo dainomis džiugins Artūro Noviko vokalinio džiazo mokyklos vokalinė grupė „Jazz Island“, kuri savo programoje turi ne vieną lietuviškos estrados perliuką. Greičiausiai, pavyks išgirsti ir kultinę dainą „Žalioj stotelėje“, kuriai žodžius sukūrė gerbiamas alytiškis Antanas Saulynas.

 

Programą pristatys ir sparčiai populiarėjanti jaunųjų alytiškių grupė „Mello“ - muzikantai neseniai pristatė naują dainą „Ji kaip liga“ ir jų entuziazmas nelieka nepastebėtas klausytojų.

 

Vakaro kulminacija - grupė „Ministry of Echology“, kuri yra bene vienintelis aktyviai Lietuvoje veikiantis kolektyvas, grojantis reggae ir dub žanrų muziką. Nuo 2009 metų susibūrę muzikantai yra groję didžiausiuose festivaliuose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. 2022 metų pabaigoje grupė išleido naują, jau ketvirtąjį albumą „Horizon“, kurio dainas išgirsime ir „Žaliosios vakarienės“ metu.

 

Jamaikoje gimę muzikos ritmai tikrai derės ir su orų prognozėmis - žadama, kad penktadienį saulė kaitins iki 27 laipsnių šilumos.

 

Ragina paskubėti

 

Renginio organizatoriai ragina paskubėti norinčius stebėti koncertą ir programą įsitaisius prie staliukų - jais gali tapti visi iki trečiadienio, birželio 7 dienos, 12 val. parėmę renginį 25 eurų parama. Visa informacija talpinama interneto puslapyje www.zaliavakariene.lt

 

„Svečiai irgi turi dėl ko pasistengti - vakarienės metu bus prizais įvertinti jų apranga, stalo dekoras, žaliausiai išpildyta idėja, tad kviečiame tapti ne pasyviais žiūrovais, bet originalumo nestokojančiais dalyviais", - šypsosi „Žaliosios vakarienės“ režisierė, Alytaus miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė.

 

Taip pat renginio metu vyks aukcionas bei loterija, kurių metu surinktos lėšos taip pat padės kurti dar žalesnį miestą. Prie šventės prisidėjo ir daugybė rėmėjų - paramą vakarienei arba prizus loterijai, aukcionui ar nominacijoms skyrė „Alita“, „Kauno grūdai“, „Vita Baltic Int.“, „Uniqa LT“, Tomo Pankos medelynas, „Senovės prabanga“, A. Žemaičio gėlininkystės ūkis ir dar per 30 kitų bendrystei neabejingų rėmėjų.

 

„Viena pušis - tik vienišas medis. Daug pušų - jau miškas. Taip ir mes, žmonės, norėdami tikslą pasiekti po vieną, turėsime labai ilgai stengtis, bet tą darydami kartu, kaip bendruomenė - galime sukurti didžiulį pokytį", - pastebi viena iš renginio organizatorių, autizmo paramos fondo „Pokyčių ambasada“ įkūrėja Klementina Gruzdienė.

 

Alytus savo pušynais garsėjo savo pušynais šalia vingiuojančio Nemuno, čia poilsiauti ir pakvėpuoti pušynų kvapo prisodrinto oro atkeliaudavo atostogautojai iš visos Lietuvos. Natūralu, kad pušynams bėgantis laikas ir vėjai yra negailestingi, tad jei norime išsaugoti žalio miesto vardą - turime progą prisidėti visi. Už praėjusiais metais surinktas lėšas pasodinta 160 pušelių: Žaliojoje gatvėje, šalia Alytaus miesto socialinių paslaugų centro bei prie Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centro. Kur savo vietą ras naujos pušelės - bus nuspręsta pasitariant su bendruomenių ir savavivaldybės atstovais.