Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Jau netrukus – 14-asis tarptautinis lėlių teatrų festivalis „Aitvaras“!

Alytaus lėlių teatro „Aitvaras“ informacija  •    •  14:07, 2023-09-27
LĖLIŲ KAMBARYJE spalio 13-14 dienomis vyks 14-asis tarptautinis lėlių teatrų festivalis „Aitvaras“.

LĖLIŲ KAMBARYJE spalio 13-14 dienomis vyks 14-asis tarptautinis lėlių teatrų festivalis „Aitvaras“.

 

Apie festivalio dalyvius:

 

Adam Walny (Lenkija).  Su lėlių teatru „Aitvaras“ kūrybinė draugystė 20 metų.

 

Adam Walny – Varšuvos Teatro akademijos Lėlių teatro režisūros katedros absolventas, diplomuotas medžio drožėjas. Nuo 1995 m. jis vadovauja savo daiktų teatrui Walny-Teatr.

 

2007 metais įkūrė Objektų teatro institutą – keliaujančią teatro edukacijos grupę.  2012 m. su savo Hamletu jis atidarė lėlių sceną Elsinoro pilyje Danijoje.

 

Spektakliai:

 

Spalio 13 d. 11 val. Nojus (Lenkija) Spektaklis visai šeimai.

 

Režisierius, aktorius ir dailininkas Adam Walny (Lenkija)

 

Tai originalus ir vaizduotės polėkio kupinas pasakojimas apie muzikantą kūrėją. Spektaklyje dirigentas vardu Nojus su orkestru turi atlikti kūrinį „Tvanas“. Deja, išsigandę tokio koncerto pavadinimo, orkestro muzikantai pabėga. Dirigentas, stengdamasis pateisinti publikos lūkesčius ir išgelbėti koncertą, ima groti pats. Pamažu muzika užlieja sceną kaip vanduo, maestro vaizduotės dėka garsai virsta potvyniu, kurį sustabdyti galima tik padedant žiūrovams. Fortepijonas virsta žirafa, kontrabosas – kengūra, o triūba – drambliu. Maestro Nojus kviečia visus žvėris ir žiūrovus į savo laivą, paversdamas publiką jungtiniu orkestru, nes tik bendra kūryba gali išgelbėti visus nuo pražūties. Muzika kuriama čia ir dabar žiūrovo akivaizdoje ir jo dėka. Kai koncertas baigiasi, Nojus diriguoja toliau, mąstydamas ką daryti – pasukti į krantą ar likti muzikoje? Potvynis tęsiasi…

 

Rekomenduojamas amžius – nuo 7 m.

 

Trukmė – 45 min.

 

Spalio 13 d. 18 val. Kalėdinė misterija „Gimimo paslaptis“ Adam Walny (Lenkija)

 

Viduramžių liaudies misterija su 30 skirtingų rūšių marionečių, rankinių lėlių, lėlių tradicinėje mugės scenoje vykstantis spektaklis kupinas nepamirštamo humoro ir gyvenimo džiaugsmo. Remiantis bibliniu tekstu, apokrifų spalvomis inkrustuota, jaudinanti, linksma ir verčianti susimąstyti istorija. Avinas, kuris mezga megztinį Vaikui iš savo vilnos. Zacharijui, nekalbančiam dėl savo netikėjimo, Angelas paverčia jo  galvą žuvimi. Józefas, kurčias kaip kelmas - pusiau kelmas, pusiau žmogus. Yra tik keli personažai, kurie pasirodo paslaptingame veiksme. Spektaklyje naudojama gyva pastoralinė muzika. (Spektaklis skirtas 13 metų ir vyresniems žiūrovams).

 

Spalio 14 d. 12 val. Tradiciškai rodomas „Aitvaro“ spektaklis „Vilkas ir septyni  ožiukai“

 

Tai interaktyvus spektaklis, kuriame žiūrovai atlieka ne pasyvų stebėtojo vaidmenį, o veikia kartu su aktoriais.

 

Kartą gyveno ožka su mažais išdykusiais ožiukais.  Visai netoliese gyveno ir vilkas, piktas klastingas miško gyventojas. Mama ožka vieną rytą išsiruošė į miško parduotuvę. Vilkas tuoj pasinaudojo proga ir greitai atliuoksėjo prie oželių trobelės......?

 

Klasikinė pasaka perpinta aktorių Jūratės Kundrotienės ir Rūtos Petkutės nuotaikinga vaidyba ir Vytauto Skruibio sukurtomis linksmomis dainelėmis. Vaikams nuo 1 metų.

 

Spalio 14 d. 18 val. Spektaklis „Matecznik“. Teatras „Latek“

 

Pagrindinis įkvėpimas kuriant spektaklį pavadinimu „Matecznik“ – 1984 m. išleistas Wiktoro Wołkowo „nuotraukų albumas“, kurio pavadinimas: „Upė, kelias, tvoros, karvės, arkliai, šieno kupetos, varnos, gandrai, medžiai, kryžiai“. Leidinį kūrė trys iškilūs menininkai: Wiktor Wołkow – nuotraukų autorius, Edward Redliński – publikuotų istorijų autorius ir Andrzej Strumiłło, sukūręs ir grafiškai išplėtojęs koncepciją. Į albumą įtrauktos nuotraukos įkvepia kelti klausimus: apie žmogaus likimą; apie individualumą;  draugystę;  liūdesį.

 

Šis teatras mus aplankys pirmą kartą ir apie jį žinome tik tiek kad savo šalyje yra PATS MAŽIASIAS lėlių teatras. Jo šimtamečiame pastate įsikūrusi scena talpina tik 10 žiūrovų. Bet yra Lenkijos Kultūros ministerijos ir vietinės savivaldos dosniai remiamas teatras,  būtent už savo išskirtinumą.

 

Festivalį remia:

Adam Walny (finansavimą skyrė Lenkijos Kultūros ministerija)

 

Užsakymai priimami:

Tel. +370 315 25737 arba teatro direktorė Loreta +370 698 13264

alytausleles@gmail.com

 

www.leliuteatrasaitvaras.lt

facebook  Lėlių kambarys arba Lėlių teatras Aitvaras

 

Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai