Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

A. Jakubauskas. Atleistas avansu už nepadarytus darbus

Adas Jakubauskas  •    •  12:05, 2021-04-06
J. Vaiškūno koliažas

Štai ir įvyko. Pirmą kartą Lietuvos, gal Europos, o gal ir pasaulio parlamentarizmo istorijoje, valstybės pareigūnas, kurio kadencija tik prasidėjo ir turėjo baigtis 2025 m. liepos 1 d. atleistas avansu už nepadarytus darbus, arba darbo broką paveldėtą iš pirmtakų.

 

Man buvo keista, kai 12 Vilniaus universiteto doktorantų, asistentų ir du jų profesoriai pareiškė, kad Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (LGGRTC) pastaruosius 10 metų nebuvo atliekami fundamentalūs istorijos tyrimai.

 

Aš Centre dirbau viso labo 9 mėnesius, o minėtus dešimt metų LGGRTC Genocido ir rezistencijos tyrimo departamentui vadovavo dr. Arūnas Bubnys, taigi tai šūvis jam į koją. Taip pat šūvis į koją buvusiai Centro vadovybei. Apie mano atleidimo iš piršto laužtą burbulą jau sakiau LRT „Aktualijų studijoje“.

 

Atleiskite, tai buvo pasakyta liaudiškai: „ne tas užpakalis atsisėdo į kėdę“, todėl ir visas šitas bjaurus šaršalas kilo.

 

Ne Jurkutėje čia buvo reikalas, ji buvo atleista pagal Lietuvoje galiojančius teisės aktus už savo įgaliojimų viršijimą, įstaigos žeminimą ir kolegų darbo menkinimą.

 

Nei vienas atvejis numatytas LGGRTC įstatyme atstatydinant generalinį direktorių man nėra taikomas, nes nepadariau nei vieno nusižengimo, be to Seimo plenarinio posėdžio metu buvo ryškūs pažeidimai: atšaukta Seimo plenarinio posėdžio darbotvarkėje numatyta Vyriausybės valanda ir jos sąskaita pratęstas mano linčiavimas, o slaptas balsavimas organizuotas pasitelkiant manipuliacijas: dėl mano atleidimo iš LGGRTC generalinio direktoriaus pareigų ir naujo Lietuvos banko valdybos pirmininko paskyrimo į pareigas.

 

Taigi, du balsavimai vienu metu. Tai padėjo mobilizuoti valdančiųjų ir socdemų gretas.

 

Mano atstatydinimas – „nukryžiavimas“ organizuotas balandžio 1 dieną per Didijį Ketvirtadienį ir Melagių dieną.

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai