Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Italijos laikraštyje – jautri padėka jauniesiems varėniškiams

Rūta Averkienė  •    •  17:51, 2020-04-14
Donato Tamulevičiaus piešinys.
R. Averkienės nuotr.

 ,,Geras grįžta geru”! Prieš pora savaičių Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos mokinių piešiniai su žinute ,,Viskas bus gerai” keliavo į Italiją ir džiugino italų šeimas. O štai Velykų išvakarėse viename populiariausių pietų Italijos laikraščių „Il Mattino“, turinčiame beveik milijoną skaitytojų, apie gražią ir prasmingą socialinę akciją publikuotas straipsnis. Varėniškiams dėkojama už gražius piešinius ir draugišką  Italijos gyventojų palaikymą.

 

Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos bendruomenė jau bene dešimtmetį sėkmingai tiesia bendradarbiavimo ir draugystės tiltus su Italijos Kampanijos regiono meno mylėtojais ir puoselėtojais. Kiekvienais metais spalio pradžioje šios mokyklos jaunieji dailininkai aktyviai dalyvauja tarptautiniame piešinių konkurse – parodoje „II Volo della mongolfiere֧“ („Oro baliono skrydis”) Italijoje, Fragneto Monforte mieste.

 

Šiuo Italijai ypatingai sunkiu metu Fragneto Monforte savivaldybė paskelbė labai prasmingą ir gražią socialinę akciją koronaviruso metu izoliuotoms italų šeimoms – nupiešti vaivorykštę kaip vienybės, grožio, gerovės, dangiškos malonės, tikėjimo ateitimi, o kartu ir gamtos didybės triumfo simbolį su optimizmu trykštančiu lozungu „Viskas bus gerai”, kas italų kalba skamba “Andra tutto bene”.

 

Gretos Skindaraitės piešinys

 

Varėniškiai labai susirūpinę dėl draugų Italijoje ir su didžiausiu entuziazmu prisijungė prie šios akcijos. Dvidešimt vienas  8–11 metų dailės pradinių klasių mokinukas nupiešė savo aplinką: šeimą, augintinius, pažįstamą peizažą, jį aprėmindami vaivos juosta. Visą darbelio kompoziciją užbaigė lietuvių ir italų kalbomis linkėdami visiems, kad „viskas bus gerai”. Jaunųjų dailininkų darbai iškeliavo į Italiją ir jais jau džiaugiasi italai – piešiniai publikuoti Fragneto Monforte  savivaldybės FB puslapyje bei  privačių asmenų fb profiliuose. Italai grožisi spalvingais, meniškais ir labai nuoširdžiai nupieštais Mato Grigo, Karolinos Semsytės, Ugniaus Česnulaičio, Aušros Kniežaitės, Donato Tamulevičiaus, Majos Keršytės, Ugniaus Baranausko, Patricijos Šereikaitės, Karilės Švedaitės, Viltės Jonytės, Gretos Skindaraitės, Danielės Žemaitytės, Patricijos Danidavičiūtės, Grytės Bagdonaitės, Monikos Bylinskaitės, Martynos Bernatavičiūtės, Agatos Vinckevič, Mėtos Valiukonytės, Aušrinės Nenartavičiūtės, Aušrinės Ramanauskaitės ir Urtės Kvietauskaitės piešiniais.

 

Mato Grigo piešinys.

 

„Draugams Italijoje ir mums visiems kritiniu metu prie šios prasmingos akcijos savo piešiniais prisidėjome ir mes – nelabai turtingi, tačiau labai stiprūs savo dvasia, tikėjimu, draugų, o kartu ir savęs palaikymu“, – pažymi  lietuviškos pusės su italais ryšio palaikytoja, piešinius piešusių vaikų mokytoja, menotyrininkė, Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos direktorės pavaduotoja Dalia Šemeškienė – Kleponytė. „Labai malonu, kad mūsų nuoširdžius darbelius pastebėjo ir apie tai parašė vienas skaitomiausių pietų Italijos laikraščių.  Gera, kai Varėnos vardas skamba Italijoje“, – džiaugiasi D. Šemeškienė – Kleponytė.

 

Ji pasakoja, jog kasmet jau devynis metus jaunųjų varėniškių darbai drauge su kitų menininkų piešiniais eksponuojami miesto bibliotekoje arba „Mentelocale” restorano parodų galerijoje vykstančioje parodoje. Konkursas–paroda vyksta miesto rudens šventės „Fiesta Mongolfiere“ arba kitaip tarptautinės oro balionų fiestos metu. Ji skirta pažymėti derlingiausių Italijos žemių lauko darbų pabaigtuvėms ir  kažkuo primena Varėnos Grybų šventę. Ši  fiesta sukviečia milžiniškus kiekius svečių ir žiūrovų, joje kasmet dalyvauja daug lietuvių oreivių komandų. „Mums labai smagu, kad mūsų vaikų darbais gali grožėtis tūkstančiai šventės dalyvių. Draugiški, glaudūs ir dalykiški santykiai, pasitikėjimas negimsta per vieną dieną. Jie formuojasi bei atsiranda dirbant ir bendraujant  petys į petį ir džiaugsmuose, ir varguose. Labai džiugu, kad užsimezgusi draugystė garsina mūsų mokyklos vardą, džiugina tūkstančius žiūrovų vaikų darbais, susilaukia spaudos dėmesio, o taip pat gimdo naujas tradicijas ir idėjas tolimesniam bendradarbiavimui. Mes labai jautriai išgyvename Italijos žmonių ir savo draugų padėtį. Todėl norime juos pastiprinti dvasiškai. „Viskas bus gerai“, – savo piešiniais linkime savo draugams ir visiems Italijos gyventojams. Būkime sveiki visi, kad dar daug kartų galėtumėm susitikti. Kartu piešti, muzikuoti, bendrauti ir džiaugtis gyvenimu. Italijos žmonės, varėniškiai su jumis“, – sako Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos direktorės pavaduotoja Dalia Šemeškienė – Kleponytė. Ji taip pat pasidžiaugia, kad 2016 m. Fragneto Monforte savivaldybė Kalėdų proga išleido kalendorių su Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos mokinių pieštais oro balionais, kuriame kiekvieną metų mėnesį papuošė vis kito varėniškio darbas. Kalendoriai buvo dovanų išdalinti visiems miesto gyventojams. Viena pažįstama italė juokavo: „lietuvius vaikus visi fragneyiečiai turėjome ištisus metus savo namuose“.

 

Komentarų nėra