Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Ištrūkusi iš režimo Rusijoje – ves jogos treniruotes Alytuje

  •    •  9:36, 2022-05-07
Svetlana Seliukova.
Asmeninio archyvo nuotr.

„Iš Rusijos mes išvykome todėl, kad mes jokiais būdais nepalaikome karo, kuris dabar vyksta Ukrainoje. Tai – visapusiškai siaubinga. Aš, mano vyras ir sūnus nuolat dalyvaudavome mitinguose Rusijoje Aleksejaus Navalno, nesąžiningų rinkimų temomis bei 2015 metų mitinge, kuris buvo organizuojamas dėl Boriso Nemcovo nužudymo. Deja, bet visi šie mitingai niekaip nepadėdavo. Tad mes nusprendėme išvažiuoti, nes visiškai nepritariame karui ir nenorime niekaip jo palaikyti“, - teigia kovo mėnesį į Lietuvą atvykusi ir Alytaus mieste įsikūrusi Svetlana Seliukova.  

Pasak jos, Ukrainoje prasidėjęs karas jų šeimą sukrėtė. „Visgi negalėjome net įsivaizduoti, kad viskas gali pasisukti būtent taip – prasidėti karas Ukrainoje. Tai buvo paskutinis lašas, lėmęs mūsų apsisprendimą išvykti. Norime būti naudingais Lietuvos gyventojams“, - sakė rusė.

 

Lietuvoje Svetlana anaiptol nebe pirmą kartą. Dar vaikystėje ir ankstyvoje jaunystėje (nuo 11 iki 20 metų), kai aktyviai sportavo lengvąją atletiką, bėgimą per barjerus, ji dažnai atvykdavo į varžybas Lietuvoje, Vilniuje. Jau nuo to laiko yra likę geri prisiminimai apie Vilnių, apie vietinius gyventojus. 

 

„O dabar mano vyras jau 7 metai kaip atstovauja Lietuvos rinktinei tarptautinėse radio bangomis valdomų imitacinių lėktuvų varžybose. Dalyvaudamas varžybose Alytuje, jų metu, jis susipažino su alytiškiais, pradėjome bendrauti šeimomis, todėl netgi nusipirkome Dzūkijos sostinėje butą – tai buvo prieš aštuonerius metus“, - apie tai, kas jos šeimą sieja su Lietuva ir Alytumi, pasakojo S. Seliukova. 

Svetlanos šeima gyveno Sankt Peterburge. Ten institute moteris baigė fizinio ugdymo ir trenerės specialybę, taigi, ji yra diplomuota sporto žinovė. Jau nuo 20 metų pradėjo dirbti trenere sporto klube. 

 

„Tais laikais mes, treneriai, turėjome žinoti ir mokėti vesti įvairias treniruočių rūšis. Taigi, 15 metų aš dirbau taip vadinama universalia trenere. Vedžiau step ir šokių aerobiką, kūno dizainą, kitas grupines treniruotes ir taip pat dirbau trenere treniruoklių salėje“, - pasakojo Svetlane.

 

Vėliau, prasidėjus klasifikavimui sveikatingumo klubų vystyme, ji susidomėjo joga.
 

Pastaruosius penkiolika metų Svetlana dirba jogos trenere – yra sertifikuota ne tik jogos, bet jogos ir jogos terapijų bei antistresinių programų specialistė. Svetlana Sankt Peterburge darbavosi pačiame populiariausiame sporto klube, į jos vedamas jogos treniruotes rinkdavosi 25-50 įvairaus amžiaus žmonių grupės, ateidavo ir vyrai.

„Nereikėtų įsivaizduoti, kad jogos treniruotėse orientuojamės vien tik į pratimus. Čia susipina daug dalykų. Žmogaus kūną lyg tinklas raizgantis jungiamasis audinys (fascija) turi didelės įtakos raumenų bei kitų minkštųjų audinių funkcionalumui, jų mobilumui. 

 

Žmogaus jungčių ir pratimų žinojimas, raumenų stiprinimas ir tempimas, kvėpavimo įjungimas, atsipalaidavimo metodai  – tai kompleksas viso to, kas prevenciškai užkerta kelią ligoms, skausmams, gerina ne tik fizinę, bet ir emocinę savijautą, sumažina stresą, padeda atrasti ramybę“, - apie įvairiapusę jogos naudą žmogui pasakojo Svetlana. 

 

Pandemijos metu Rusijoje sporto klubų veikla taip pat buvo sustojusi, tačiau net ir tada moteris nesėdėjo rankų sudėjusi, o investavo į mokslą, kaupė žinias, kurias iš karto panaudojo virtualių treniruočių metu. 

 

Jogos trenerė S. Seliukova yra išklausiusi mokymų medžiagą ir išlaikiusi egzaminus šiomis temomis: stuburo ir kryžkaulio skausmų terapija jogoje, plataus profilio jogos terapija, psichosomatiniai sutrikimai ir jų korekcija, sąmoningo streso valdymas, detoksikacijos fiziologija ir kita. 

 

„Prieš aštuonerius metus mes susipažinome su alytiške Gita Vene ir dabar mes nusprendėme atnaujinti mūsų pažintį bei sugalvojome vykdyti jogos projektą, kuris, tikimės – bus sėkmingas. 

 

Mes norėtume pritraukti į jogą kuo daugiau įvairaus amžiaus žmonių, taip pat ir mūsų abiejų bendraamžius, t.y, tų, kuriems yra virš 50 metų, nes jiems ypatingai naudingas bent koks  fizinis aktyvumas, o joga tinka dar ir todėl, kad treniruotės metu pratimus ir krūvį galima parinkti individualiai kiekvienam sportuojančiam. Mūsų su Gita tikslas yra parodyti žmonėms, kad jie gali jaustis jaunatviškesni ir aktyvesni“ , - pasakojo Svetlana.

 

Jogos treniruotės su Svetlana startavo jau šią savaitę. Užsiėmimai vyks antradieniais ir ketvirtadienias 17.30 val. ir  šeštadienais 10:00 val. ryto, sporto ir sveikatingumo klube „ŠaulėGYM“, Ugniagesių g. 8, Alytus. 

 

„Džiaugiuosi, kad mus su Svetlana suvedė sportas. Mūsų tikslas yra savo pavyzdžiu įkvėpti žmones būti fiziškai aktyviais, burtis į pozityvią klubo bendruomenę ir įrodyti, kad bent kokiame amžiuje galima būti geroje formoje. Klubo kuriamoms programoms sugalvojau pavadinimą, kuris „veža“ mane pačią –„Jaunystės versmė“. Viską, ką darau pati, kuo tikiu pati, ką išbandau pati, kas žinau, kad veikia, siūlau ir kitiems, savo stiprią ir mylinčią ranką tiesdama“, - kvietė G. Venė.

 

Šis straipsnis yra parašytas kaip projekto „Esu europietis“ dalis su finansine Europos Sąjungos bei Estijos Užsienio reikalų ministerijos pagalba. Už straipsnio turinį atsako VšĮ “Pilietinio atsparumo iniciatyva”. Jokiomis aplinkybėmis šio turinio negalima vertinti kaip Europos Sąjungos ar kitų organizacijų pozicijos.