Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Išskirtinis kambarys Dainavos progimnazijoje: čia nusiraminimą ras ir vaikai, ir suaugusieji

Raimonda Bernatavičienė  •    •  18:13, 2021-10-27
Svečiai ir patys galėjo išbandyti sensorinį kambarį.
AlytusPlius.lt nuotr.

Dainavos progimnazijoje trečiadienį popiet atidarytas sensorinis kambarys – erdvė, kur galima atsipalaiduoti, nusiraminti, „susidėlioti“ savo emocijas. Nors teoriškai kabinetas yra skirtas sutrikimų turintiems vaikams, tačiau, kaip buvo teigiama sensorinio kambario atidarymo metu – juo gali naudotis visi, savo gyvenime susiduriantys su sunkiais momentais.

 

 

„Neseniai buvome jūsų mokykloje ir atidarėme gamtos mokslų laboratoriją, šiandien – naują sensorinį kambarį, kurio mokyklai  tikrai reikia. Džiaugamės, kad  progimnazija daro proveržį, inicijuoja pokyčius, labai reikalingus mokiniams“, - sakė Alytaus meras Nerijus Cesiulis.

 

Dainavos progimnazijos direktorė Edita Matulevičienė atkreipė dėmesį, kad yra nemažai vaikų, turinčių įvairių sutrikimų, skirtingų ugdymo poreikių.

 

 

„Ir iš to supratimo, kad mokyklose yra vaikų, kuriems įprastu būdu mokytis labai sunku, kad jiems reikia pagalbos, atsirado rūpestis – ką daryti. Atsigręžėme į pasaulio, Lietuvos patirtis ir nuo praeitų metų pradėjome kurti erdvę, kurioje vaikai galėtų stabilizuoti savo emocinę būklę, iškart tik pastebėjus nerimo požymius. Ir tuomet pasirodė informacija apie VšĮ „Penki pojūčiai“ siūlomą pagalbą, kuria pasinaudojome“, - sakė mokyklos direktorė E. Matulevičienė.

 

VšĮ „Penki pojūčiai“ vadovė Gabrielė Tervidytė-Arandi pasakojo, kad sensorinis kambarys – tinka absoliučiai visiems.

 

 

„Šiais laikais psichoemocinės higienos būtinybė reikalinga mums visiems, nepriklausomai nuo to,  turime sutrikimų ar neturime, gerai ar prastai miegame naktį. Tokios erdvės kaip sensorinis kambarys padeda grįžti į save. Naudokime sensorines erdves visiems. Manau, jos turėtų atsirasti visose viešose vietose, kur yra žmonių srautai, kur žmonės patiria kad ir momentinius sunkumus“,- kalbėjo G. Tervidytė-Arandi.

 

Dainavos progimnazijos direktorė E. Matulevičienė dėkojo visiems, kurie vienaip ar kitaip prisidėjo, kad svajonė virstų realybe: buvusiems mokykos mokiniams Kęstučiui Daukšiui, Donatui Žmuidzinavičiui, Simui Lubauskui, Algimantui Čepanoniui ir visai mokyklos bendruomenei.

 

 

O vėliau renginio svečiai ir patys galėjo  apžiūrėti ir išbandyti sensorinį kambarį, pamedituoti, atsipalaiduoti, pasinerti į savo mintis.

 

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai