Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Išsaugota tradicija: kaimo centre vakarais pasigirstanti gegužinių malda

Alytusplius.lt informacija  •  info@alytusplius.lt  •  18:45, 2014-05-10
Mažame koplytėlės kieme telpa vos pora suolų, bet pasimelsti atėjusioms dargužiškėms vietos užtenka
Alytusplius.lt nuotr.

Bendrai maldai prie koplyčios susirinkę žmonės ir kiekvieną vakarą pasigirstančios „mojavos“ giesmės – tokia tradicija dar gyva Varėnos rajono Dargužių kaime, kur gegužės vakarais moterys tebesirenka pasimelsti prie kaimo centre esančios koplyčios.

 

Mažame koplytėlės kieme telpa vos pora suolų, bet pasimelsti atėjusioms dargužiškėms vietos užtenka. Maldininkių nesusirenka daug: dažniausiai ateina keletas garbaus amžiaus moterų, išsaugojusių seną ir gražią tradiciją gegužės vakarais susirinkti į pamaldas, skirtas Švč. Mergelės Marijos garbei.

 

Ne viena jau prie koplytėlės ir sunkiai pasiramsčiuodama lazdele ateina, bet draugės jos kantriai laukia, kasdienius rūpesčius aptarinėdamos.

 

O visoms susirinkus ir bendriems jų tariamos maldos žodžiams pasigirdus, aplink visa kas tokios ramybės ir tikrumo prisipildo, kad einant pro šalį norisi ne tik žingsnį, bet ir viso gyvenimo tempą sulėtinti.   

 

„Visą gyvenimą čia meldžiamės. Ateini, pabūni, pakalbi, "papoteriauji" – taip reikia“, - sako vakarais prie koplyčios susirenkančios dargužiškės, išsaugojusios daugelio jau pamirštą gegužinių pamaldų tradiciją.

Komentarų nėra