Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Išpjautų medžių aritmetika: 52 ar 11?

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  16:32, 2014-02-24
Vyksta tyrimas kas ir kodėl šalia Nemuno esančioje teritorijoje išpjovė daugiau medžių nei leistina
www.am.lt

Alytaus aplinkosaugininkai skaičiuoja apsauginėje Nemuno zonoje išpjautus medžius. Miesto savivaldybė išdavė leidimą šioje vietoje išpjauti vienuolika medžių, bet pradėjus aiškintis, pasigendama 52. Leidimą medžiams pjauti gavęs miesto verslininkas ir politikas Jonas Balčius nesupranta, kas ir kaip jų tiek priskaičiavo.

 

Pasak Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento Alytaus miesto agentūros vyriausiojo specialisto Vytauto Račkausko, elektroniniu paštu atsiųstame skunde teigiama, kad  Nemuno apsauginėje juostoje, ties sklypu Tilto gatvė 2, išpjauta daug medžių.

 

Aplinkosaugininkams atlikus tyrimą paaiškėjo, kad minėtoje teritorijoje yra išpjauti net 52 medžiai. Nors Alytaus miesto savivaldybė išdavė leidimą išpjauti 11 medžių.

 

„Medžiai iškirsti bendro naudojimo teritorijoje šalia Tilto g. 2 sklypo. Šiuo metu vyksta tyrimas. Pažeidėjas yra nustatytas. Jam gresia administracinė bauda, taip pat jis turės atlyginti žalą gamtai. Preliminariais skaičiavimais žala gamtai gali siekti apie 25 tūkstančius litų“, - sakė V. Račkauskas.

 

Alytuje Tilto gatvė 2 yra įsikūręs sveikatingumo kompleksas „Prieplauka“, kuris priklauso Alytaus miesto tarybos nario Jono Balčiaus vadovaujamai įmonei.

 

Tarybos narys patvirtino, kad medžiai buvo pjaunami, tačiau tik tiek, kiek leistina. „Nežinau, kas čia tiek medžių ar rykščių priskaičiavo. Šioje teritorijoje tiek daug medžių nebuvo. Buvo gautas leidimas medžiams pjauti, lygiai tiek jų ir išpjoviau“, - sakė tarybos narys J. Balčius.

 

Dėl daugiau nei 50 medžių išpjovimo vyksta tyrimas.

Komentarų nėra