Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Iškėlė klausimą: ar nereikėtų vietoje nesaugaus takelio įrengti šaligatvį? (PAPILDYTA)

Raimonda Bernatavičienė  •    •  13:08, 2024-02-13
Siūloma vietoj takelio įrengti šaligatvį.
G. Veteikės nuotr.

Dainavos seniūnaitijos seniūnaitė Gintarė Veteikė viešai iškėlė klausimą dėl takelio, esančio tarp Dzūkijos mokyklos ir prekybos centro „CENTO“. Moteris atkreipė dėmesį, kad juo vaikšto daugybė žmonių, tačiau, kadangi takelis palijus ar pašalus būna labai slidus, yra pasitaikę atvejų, kuomet tik per plauką pavyko išvengti nelaimės.

 

Tad G. Veteikė grupėse socialiniame tinkle alytiškių pasiteiravo, ką jie manantys – ar čia nereikėtų įrengti tvarkingo šaligatvio, kuriuo būtų galima saugiai pasiekti mokyklą ar parduotuvę.

 

„Ta problema pastebima jau nebe pirmus metus. Kai būna slidu, žmonės bando apeiti tą vietą važiuojamąja dalimi, ir tikrai buvo atvejis, kai tokiu būdu pėstysis vos nepalindo po mašina. Ten jau ir jaunam žmogui kyla problemų bevaikštant, o ką jau kalbėti apie senjorus, ar  mamas, kurios stumia vaikų vežimėlius. Neabejotinai, tuo takeliu keliauja ir daug moksleivių, juk visai šalia mokykla“, - kalbėjo G. Veteikė.

 

Ji ketina dėl šaligatvio įrengimo galimybių teikti klausimus Alytaus miesto savivaldybės atstovams, tačiau būtent todėl pirmiausia ir norėjo sužinoti pačių gyventojų nuomonę, ar tai būtų reikalinga.

 

„Eismas toje vietoje intensyvus, vaikšto pėstieji, šalia važinėja automobiliai. Mano nuomone, išties būtų galima imtis priemonių, kurios užtikrintų saugumą, tačiau kiek teko domėtis, to planuose nėra. Tad ir įdomu – kodėl“, - svarstė seniūnaitė.

 

Apie galimybes vietoje praminto takelio įrengti kokybišką šaligatvį ar taką pirmadienį pasiteiravome Alytaus miesto savivadybės atstovų. Jų komentaro vis dar laukiame.

 

PAPILDYTA

 

Situaciją pakomentavo ir Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Rakaitis.

 

„Gyventojų išmintas takas yra privačiame žemės sklype. Savivaldybė atlikti darbų privačiame žemės sklype negali.

 

Atsižvelgdami į gyventojų išsakytas pastabas, svarstysime galimybę šaligatvį įrengti, siaurinant privažiavimo kelio važiuojamąją dalį.

 

Šiame gyvenamajame kvartale yra planuojama šiais metais įrengti šaligatvį nuo prekybos centro IKI (Naujoji g. 2c) link Žiburio g. (tarp futbolo aikštyno ir Alytaus Dzūkijos mokyklos).

 

Prašome gyventojų, turint klausimų ar matant poreikį dėl miesto infrastruktūrinių objektų įrengimo, kreiptis į Alytaus miesto savivaldybės administraciją, kuri išanalizuos siūlymus ir pateiks išsamią informaciją bei atsakymus“, - sakė G. Rakaitis.

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai