Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Įsiamžinti prie alytiškės iš natūralių medžiagų sukurtų fotosienų plūsta žmonės iš visos Lietuvos

Ina Grigūnaitė-Skrabulienė  •    •  9:26, 2023-06-25
Sodybos šeimininkė Živilė Milkė prie fotosienelės.
Asmeninio archyvo nuotr.

Į alytiškės Živilės Milkės sodybą prieš pat Jonines jau ėmė plūsti svečiai, pasiilgę ramaus poilsio gamtoje ir norintys įsiamžinti prie skirtingų,natūraliomis medžiagomis pagamintų fotosienų. Metelių regioninio parko pakraštyje, Mankūnėlių kaime, savo sodyboje, jauna moteris praėjusią vasarą sukūrė saulėgrąžų rojų, o šiemet nusprendė plėstis bei atrado vietos ir kitoms savo rankomis sukurtoms grožybėms – fotosienoms.

 

„Žmonės praėjusią vasarą plūdo į mūsų saulėgrąžų lauką. Pastebėjau, kad visi nori ne tik pasigrožėti saulėgrąžomis, bet ir įsiamžinti nuotraukose. Taigi šiemet kilo mintis sukurti ir fotosieneles, kad žmonės galėtų įsiamžinti gamtos apsuptyje”, - pasakojo Živilė.

 

Paklausta, kur sėmėsi idėjų fotosienelėms kurti, alytiškė sakė, kad yra meniškos sielos žmogus, tad daug ką tiesiog sugalvojo pati, šiek tiek pasižvalgė ir interneto platybėse. „Sukūrėme kankorėžių fotosieną, kuriai prireikė 1000 metrų vielos ir nesuskaičiuojamo kiekio kankorėžių. Darbų valandas net sunku būtų suskaičiuoti”, - dalijosi grožį kaime kurianti moteris. Ji neslepia, kad daug fizinių jėgų reikalavo visų fotosienų kūrimas, nemažai laiko atėmė detalių kūrimas. Tačiau rezultatas nenuvylė, ir visos įdėtos pastangos pateisino lūkesčius.

 

Živilė sukūrė ir Kneipo taką, Boho sapnų gaudykles, lauko smilgų arką ir dar daugiau nuostabių erdvių, kuriose galima ne tik pailsėti, pasigrožėti gamta, bet ir įsiamžinti.

 

Prieš kelias dienas, vos spėjus užbaigti darbus, jau pradėjo lankytis žmonės, norintys ne tik tiesiog pabūti gražioje aplinkoje, bet ir įamžinti savo asmenines šventes. „Žmonėms reikia pabūti natūralioje gamtoje. Smagu tą grožį užfiksuoti nuotraukose. Sulaukiu daug gerų atsiliepimų, o tai mane labiausiai įkvepia nesustoti ir kurti toliau, plėstis”, - sakė alytiškė. Ji džiaugiasi, kad pagalbos sulaukia iš savo šeimos narių ir savanorės Astos.

 

Praėjusiais metais Živilė savo sodyboje beveik hektaro žemės plotą apsodino saulėgrąžomis ir sukūrė saulėgrąžų rojų. Jaunos moters sukurtas grožis abejingų nepaliko. Į sodybą pasigrožėti ir įsiamžinti žmonės plūdo iš visos Lietuvos. Šią vasarą saulėgrąžų laukai vėl visus džiugins. Taip pat sodyboje šiemet pasėtas ir pluoštinių kanapių plotas. Planuojama įkurti ir nedidelę kavinukę prie saulėgrąžų lauko, kad žmonės galėtų ne tik grožėtis, bet ir pasimėgautų kava.

 

Šiais metais prieš apsilankius sodyboje žmonės turi iš anksto susitarti dėl apsilankymo su šeimininke.

 

Fotosesijų akimirkos:

 

Asmeninio archyvo nuotr.