Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Ir Alytaus meras pasijuto mirtingas: jam padėjusiai medikei įteikė gėlių

AlytusPlius.lt inf.  •    •  19:13, 2023-04-28
Alytaus mero puokštė medikei M. Stravinskienei.

Penktadienio vakarą Alytaus miesto teatre paminėta Medicinos darbuotojo diena. Medicinos darbuotojų dienos proga už atsidavimą mediko profesijai, nuoširdų, kilnų darbą, kantrybę, išskirtinį dėmesį pacientams - mero ir jo pavaduotojos Jurgitos Šukevičienės padėkos įteiktos dešimtims medikų, kurių indėlis, neabejotinai, didelis. 

 

Vis tik, viena gėlių puokštė buvo paruošta specialiai. Alytaus meras N. Cesiulis paviešino situaciją, kuri nutiko visai neseniai - per Velykų mišias Šv. Kazimiero bažnyčioje, kai jis beveik neteko sąmonės ir padėjo nepažįstamas žmogus.

 

„Aš supratau, kad esu ne geležinis žmogus. Be jūsų, medikai, negimstame, be jūsų, tikėtina, lengvai neišeiname iš šio pasaulio. Nors  su motociklu galiu be perstojo važiuoti 16 val. nenulipęs nuo jo, galiu 10 valandų beveik nevalgęs ir nemiegojęs gesinti gaisrą, galiu sporte nuo krūtinės kelti 100 kilogramų, bet per Šv. Velykas supratau vieną dalyką, kad medikas - ne vien žmogus su baltu chalatu, tai yra labai svarbus žmogus“, - sakė Alytaus meras.

 

Anot N. Cesiulio, Šv. Velykų rytą jis pasirinko kitą bažnyčią nei įpratstai, mat paprastai eidavo į Krikšionių pagalbos, o dabar, žmonos paragintas, su šeima nuvyko į Šv. Kazimiero bažnyčią.

 

 

„Stovėjau bažnyčioje, kunigas sako pamokslą, jaučiu, kad trūksta oro, ausyse zyzimas. To niekada neturėjęs, jaučiu, kad tuoj galiu nukristi. Išėjau į lauką, atsisėdau ant bažnyčios laiptų. Suprantu,tai pasekmė, mat  nesirinkau saugių darbo valandų, tinkamo maisto. Daugybė žmonių bažnyčios kieme priėjo. Viena pažįstama mergina kalbėjo apie kvėpavimą, kita moteris pasiūlė garsių kvepalų buteliuką pakvėpuoti, nors ten supiltas amonjakas, kita moteris pasiūlė iš majonezo stiklainio pagerti vandens, mat ji atsinešė pašventinti“, - pasakojo meras. 

 

Anot jo, tuomet priėjo moteris, kuri palydėjo prie suoliuko, pasiūlė pakelti kojas, masažuoti ausis, kaklą. „Lyg mąsčiau, kaip čia viskas atrodys. Tačiau ji profesionaliai viską patarė, pamatavo pulsą. Aš jos paklausiau, tarsi mamos. Tada nuvykau į ligoninę. Tik vėliau sužinojau, kad tai yra gydytoja Marija Stravinskienė, kuriai noriu padėkoti šiandien“, - renginio metu pareiškė Alytaus meras.

 

 

Po padėkų įteikimo ceremonijos, medikai pakviesti pasiklausyti Alytaus muzikos mokyklos simfoninio orkestro, vadovaujamo Daivos Martikonytės, atliekamų kūrinių.