Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Inovatyvūs darbuotojų kompetencijų vertinimo metodai

  •    •  12:02, 2023-08-03
Asociatyvi nuotr.

Darbuotojo įgūdžiai, kompetencijos, žinios ir asmeninės savybės dažniausiai yra vertinamos darbo pokalbio metu. O kaip įvertinti jau kolektyve dirbančius asmenis? 360 tyrimas – inovatyvus darbuotojų vertinimo metodas, kurį taikant gaunamas grįžtamasis ryšys iš kolegų, užsakovų ir kitų asmenų, lydinčių vertinamą specialistą darbinėje veikloje. Kuo šis tyrimas ypatingas ir kokią naudą jis teikia?

 

Visapusiškas specialisto įvertinimas

 

Darbuotojų profesinius įgūdžius labai aiškiai parodo atliktų darbų rezultatai ar klientų atsiliepimai. Visgi įvertinti vadovo ar kito specialisto asmeninius bruožus ir vadybines kompetencijas – gana sudėtinga užduotis net akyliausiems darbdaviams. Remdamasis specialistą supančios aplinkos nuomone, „360 tyrimas“ atskleidžia specialisto stiprybes ir vietas, kuriose jis galėtų tobulėti. Tokiu būdu galima sudaryti tikslų planą, kuris darbuotojams leidžia sistemingai tobulėti, o darbdaviams džiaugtis visapusiškai stipria komanda. Šie testai taip pat gali būti naudingi darbdaviams, kurie planuoja komandos sudėties pokyčius. Planuojant tam tikram specialistui pasiūlyti vadovo poziciją toks testas atskleidžia kandidato lyderystės savybes, lankstumą ir kitus siūlomai pozicijai aktualius asmenybės bruožus. 

 

Tyrimas, kuris leidžia pažinti save kitų akimis

 

„360 tyrimas“ atliekamas keliais etapais. Jo esmė – surinkti kuo daugiau nešališkos informacijos apie tiriamą specialistą. Įgyvendinant šio tyrimo programą yra renkami anonimiški atsiliepimai, kuriuos palieka vertinamo specialisto kolegos bei kiti darbinius santykius su specialistu palaikantys žmonės. Apklausoje dalyvaujantys asmenys anonimiškai atsako į įvairaus pobūdžio klausimus, susijusius su skirtingomis vertinamo kolegos savybėmis. Apklausos dalyviai padeda įvertinti specialisto asmenybės bruožus, pagrindines vadybines kompetencijas ir kitus rodiklius. 

 

Pasitelkiant surinktą informaciją automatiškai generuojamos ataskaitos, kuriose pateikiami išsamūs duomenys apie stipriąsias ir tobulintinas savybes. Didžiausias šio testo privalumas –  specialistas, kuriam buvo atliktas šis tyrimas, save pamato kolegų ar savo pavaldinių akimis. Tai leidžia greičiau padaryti teisingas išvadas ir produktyviau judėti profesinio bei asmeninio tobulėjimo link.

 

Tyrimas skirtas įvertinti, o ne kritikuoti

 

„360 tyrimu“ kiekvienas darbdavys gali išsiaiškinti bet kurio įmonėje dirbančio darbuotojo stiprybes ir tobulintinus įgūdžius. Šis tyrimas pateikia nešališką ir konstruktyvią informaciją, kuria vadovaujantis galima ne tik darbuotojams padėti tobulėti, bet ir skirti jiems labiau tinkančias pareigas. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad pagrindinis šio tyrimo tikslas – padėti tobulėti, o ne kritikuoti darbuotoją dėl vienokių ar kitokių įgūdžių stokos. Testas bus veiksmingas tik tuomet, kai tyrime dalyvaujantys žmonės nebus šališki ar priešiškai nusiteikę prieš vertinamą asmenį. Atlikus tyrimą ir išanalizavus visus duomenis, teste dalyvavusiam specialistui reikia sudaryti visas sąlygas tobulėti bei užtikrinti saugią darbo aplinką. 

 

Įmonė Emlonet organizuoja „UNLOCK Panoramic 360” tyrimus, išsamiai supažindina su tyrimo eiga ir padeda tinkamai išanalizuoti surinktus duomenis. Darbuotojų paieška ir atranka daug metų užsiimanti įmonė puikiai išmano visus personalo valdymo niuansus. Šios įmonės atstovai gali ne tik operatyviai suorganizuoti tyrimą, bet ir padėti išsikelti asmeninio tobulėjimo tikslus, kurie padės kiekvienam specialistui sparčiau augti ir tobulėti profesinėmis ir asmeninėmis savybėmis.