Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Įkurtuvės: bendradarbystės centras „Spiečius“ persikėlė į naujas patalpas

Raimonda Bernatavičienė  •    •  15:41, 2023-05-10
AlytusPlius.lt nuotr.

Alytuje veikiantis bendradarbystės centras „Spiečius“ persikėlė į erdvesnes patalpas. Nuo šiol jį bus galima rasti adresu Alyvų takas 11. Kaip atrodo naujos erdvės, kokios galimybės atsiveria – trečiadienį esami ir buvusieji „Spiečiaus“ nariai, verslo atstovai ir kiti garbūs svečiai galėjo pamatyti trečiadienį atvykę į įkurtuvių renginį.

 

„Ši diena mums tikrai ypatinga. Iš patalpų Ugniagesių gatvėje įsikūrėme čia ir tikimės, kad galėsime pasiūlyti regiono verslams dar patrauklesnes sąlygas bei patalpas dirbti, mokytis ir tobulėti“, - susirinkusius sveikino Inovacijų agentūros Regioninės verslo transformacijos skyriaus projektų vadovė, Alytaus „Spiečiaus” koordinatorė Iveta Dimšienė.

 

 

 

Inovacijų agentūros įsteigtų bendradarbystės centrų „Spiečius“ iš viso Lietuvoje yra jau trylika. Dar vieną jų – keturioliktąjį – netrukus žadama atidaryti Kaune.

 

„Spiečiaus“ teikiamomis galimybėmis pradedančiajam verslui, bendradarbystės centrų plėtra džiaugėsi ir į įkurtuvių renginį Alytuje atvykusi Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Ieva Valeškaitė.

 

„Praėjo septyni metai, ir šis „Spiečius“ tiek užaugo, kad net teko persikelti į naują „avilį“. Alytus – išties man brangus miestas. Mano mama taip pat yra verslininkė iš Alytaus, savo verslą pradėjusi prieš 30 metų. Jai padėdavome visa šeima. Ir aš pagalvoju, kad jeigu tuomet mama, kaip jaunoji, smulkioji verslininkė, būtų turėjusi tokias galimybes, kokias dabar siūlo „Spiečius“, tai būtų visai kitoks ir verslo augimas, ir pats modelis“, - sakė viceministrė.

 

 

Ji palankiai vertino „Spiečiaus“ plėtojamą akceleravimo programą, auginamus socialinius verslus, kalbėjo apie subsidijavimo priemonių galimybes.

 

Apžiūrėti naujos „Spiečiaus“ buveinės atvažiavo ir Inovacijų agentūros direktorė Romualda Stragienė. Ji teigė, kad čia atginė smalsumas ir noras pamatyti, kas dabar bus kitaip, ar bus geriau.

 

„Keliaudama po Lietuvą, po užsienio šalis, aš visuomet sau keliu tokį klausimą: o iš ko jie gyvena? Kartais atsakymą tiesiog surandi vietoje, kartais apie tai papasakoja vietiniai ar pažįstami žmonės. Ir labai norėčiau, kad tas atsakymas būtų – „čia žmonės gyvena iš inovacijų“. Jos gali būti visur – tiek kaimeliuose, tiek miesteliuose, tiek ir dideliuose miestuose. Ir tikiuosi, kad mes prie to prisidėsime“, - kalbėjo R. Stragienė, linkėjusi smalsumo, atsakymų ieškojimo ir inovacijų kūrimo.

 

 

Renginio metu Alytaus „Spiečiaus” koordinatorė I. Dimšienė taip pat papasakojo kodėl „Spiečiuje“ verslas auga greičiau. Apie verslo vystymo regione galimybes ir iššūkius kalbėjo „Valgė Spalvė“ įkūrėja Živilė Stumbrienė. Taipogi vyko praktinės efektyvaus vadovavimo ir lyderystės dirbtuvės, kurias vedė lektorius Miroslavas Monkevičius.