Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Į valstybės finansuojamas vietas kolegijoje – perpus mažiau studentų

Alytusplius.lt  •    •  14:31, 2019-07-30
Alytaus kolegijai - mažiau valstybės finansuojamų studentų.
Asociatyvi iliustracija

Paskelbus pirmojo studentų priėmimo į aukštąsias mokyklas rezultatus, paaiškėjo, kad galinčių studijuoti Alytaus kolegijoje studentų gerokai sumažėjo.

 

Studijuoti valstybės finansuojamose vietose kolegijoje galės perpus mažiau studentų negu pernai - po pirmojo priėmimo turo pasirašyti sutartis į valstybės finansuojamas studijų vietas šiemet pakviesti 78 studentai. Tai - 61 studentu mažiau, negu po pirmojo priėmimo buvo pernai. Tai prasčiausias rezultatas tarp visų Lietuvos kolegijų.

 

Tiesa, kvietimų studijuoti į valstybės nefinansuojamas studijų vietas skaičius nesumažėjo – šiemet jų yra 67, pernai buvo 66.

 

Sutartis į aukštąsias mokyklas po pirmo priėmimo pakviesti studijuoti pirmakursiai turėtų pasirašyti iki liepos 31 dienos 17 valandos.

 

Dalis kvietimų sulaukusių būsimųjų studentų sutarčių nepasirašo, kadangi prašymuose jie gali nurodyti ne vieną aukštąją mokyklą, kurioje norėtų studijuoti. Jeigu įstoja į keletą jų, renkasi sau labiausiai priimtiną.

 

Likusias laisvas vietas po pagrindinio priėmimo pirmojo etapo sutarčių pasirašymo aukštosios mokyklos skelbs ketvirtadienį. Per dvi dienas po laisvų vietų paskelbimo sutarčių per pirmąjį etapą nesudarę antrajame etape kandidatai galės iš naujo teikti prašymus studijuoti.

 

Papildomas priėmimas į aukštąsias mokyklas vyks rugpjūčio 12 – 15 dienomis.

 

Alytaus kolegijos atstovų teigimu, pirmame etape mažesnį pakviestų studijuoti skaičių galėjo lemti ir tai, kad kolegija laikėsi Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos nustatyto konkursinio stojamojo balo 4,3. Praėjusiais metais balas buvo 2.

 

Alytaus kolegijos studijų programas pirmu prioritetu rinkosi 257 stojantieji, iš kurių nustatytą konkursinį balą šiemet pasiekė tik 145 stojantieji.

 

Kadangi dar vyks keli priėmimo etapai, taip pat į keturias programas bus priimami studentai iš užsienio, kolegijos atstovai tikisi, kad bendras studentų skaičius ir šiemet išliks panašus – apie 750.

 

Praėjusiais metais į Alytaus kolegiją studijuoti buvo priimti 223 studentai. Šiemet birželio pradžioje šią mokymo įstaigą baigė 55-oji absolventų laida, diplomus gavo 122 studentai.

 

Valstybės nefinansuojamų, bet pačių studentų mokamų studijų kaina, priklausomai nuo pasirinktos studijų krypties Alytaus kolegijoje yra nuo 855 iki 1731 euro per metus.

Komentarų nėra