Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Į tarybą – veržiasi, tačiau kur vėliau „pradingsta“ noras dirbti?

Lukas Sadauskas  •    •  9:06, 2023-02-25

Iki savivaldos rinkimų likus kiek daugiau nei savaitei, pasidomėjome, ar prieš ketverius metus besiveržę ir į Alytaus miesto bei rajono tarybas patekę politikai uoliai dirbo dalyvaudami  tarybos posėdžiuose ir komitetuose.


Rajone – keletas „lyderių“


Anot Alytaus rajono savivaldybės administracijos Teisės skyriaus vyresniosios specialistės Laimos Dumbliauskienės, 2019 - 2023  metų kadencijoje Alytaus rajono savivaldybėje taryba surengė 34 posėdžius, priimta 940 sprendimų.

Iš  25 tarybos narių 4 nepraleido nei vieno tarybos posėdžio. Tai meras Algirdas Vrubliauskas, Gintautas Radžiukynas, Gintaras Chščenavičius ir Danielius Jakubavičius.

 

20-ties tarybos narių posėdžių lankomumas per visą kadenciją buvo 85 - 100 proc.

 

5 savivaldybės tarybos nariai, atstovaujantys Demokratų sjungą „Vardan Lietuvos“, praleido daugiausia tarybos, jos komitetų posėdžių, nedalyvavo susitikimuose su gyventojais aptariant svarbiausius  darbus.

 

Pagal pateiktus statistinius duomenis, Justas Truncė praleido vidutiniškai  60 proc. posėdžių. Aurimas Truncė nedalyvavo beveik pusėje savivaldybės tarybos posėdžių, mat jo lankomumas  2022 metais - 50 proc.

 

Jų kolegė, kandidatė į savivaldybės mero postą Rasa Vitkauskienė, išrinkta į tarybą 2019 m. pavasarį, po metų išėjo vaiko priežiūros atostogų, ir tuo pateisina dažną nedalyvavimą posėdžiuose, jų praleido net 12.

 

Palyginimui – kita tarybos narė Laura Bieliauskaitė-Svetlauskienė beveik tuo pačiu metu, kaip ir R. Vitkauskienė, susilaukė vaiko ir turėjo jo priežiūros atostogas, tačiau praleido tik 5  tarybos posėdžius.

 

Anot Teisės skyriaus specialistės, daugiausiai posėdžių praleidę Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos nariai pateikė formalius pasiteisinimus – nurodė, kad savo įmonėse buvo išėję atostogų ar neva vyko į komandiruotes, kaip posėdžių nelankymo priežastį įvardijo „įtemptą darbo grafiką“ privačiame versle.


Nuotoliniu būdu dirbo ir iš automobilio, ir būdami užsienyje


Alytaus miesto mero sekretoriato vadovė Dalia Jezukevičienė šios kadencijos tarybos ir komitetų posėdžių lankomumą įvertino gerai. „Tarybos posėdžius politikai lankė tikrai neblogai, piktybinių atvejų nebuvo, nes visi žino, kad praleidus tris posėdžius iš eilės – būtų svarstomi Etikos komisijoje. Tuomet vyktų nagrinėjimas, dėl kokių priežasčių, ar jos pateisinamos. Buvo atvejų dėl politikės ligos, tačiau tai tikrai pateisinama“, - kalbėjo D. Jezukevičienė.


Pagal pateiktus oficialius 2022 metų tarybos posėdžių lankymo duomenis, tarybos narys Valius Micevičius praleido 4 posėdžius, Gediminas Daukšys - 3, Vytautas Jastremskas - 3, Asta Pilypaite - 3, Vytas Jazepčikas, Vilma Krušnienė, Laura Radzevičiūtė ir Česlovas Daugėla - po 2 tarybos posėdžius. 

 

„Išskiriant komitetų posėdžius, buvo tarybos narių, kurie juose dalyvavo vangokai. Nors įstatymas aiškiai nurodo, jog tai tarybos nario pareiga, tačiau jokios atsakomybės bei sankcijų nėra, jeigu ir nelankai“, - komentavo D. Jezukevičienė.

 

Anot pašnekovės, dėl pandemijos pradėjus organizuoti nuotolinius tarybos ir komitetų posėdžius, iš pradžių būta baimių. „Nuotoliniai tarybos ir komitetų posėdžiai truputį mus gąsdino. Tačiau kai viskas susistygavo, tai, kaip mano kolegė sako – tapo gėriu. Nes jie taupo laiką. Prisijungdavo ir važiuodami automobiliu, ir iš darboviečių. Buvę atvejų, kad net ir iš užsienio“, - pasakojo D. Jezukevičienė.

 

Po šių savivaldos rinkimų laukia naujovė: ne tik tarybos, bet ir komitetų posėdžiai bus viešai tiesiogiai transliuojami.  Todėl tikėtina, kad ir komitetų lankomumas bus didesnis.