Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 16 571

Į „Mercedesą“ kraunami maisto paramos daviniai sukėlė abejonių

Raimonda Andriulionytė  •    •  10:17, 2019-07-05
Alytiškiui pamatytas vaizdas sukėlė dvejonių.
Alytiškio atsiųsta nuotr.

Prie sandėlio, kur dalijami maisto produktai nepasiturintiems, atvažiavo „Mercedes“ automobilis, į kurį paramai skirtų produktų buvo prikrauta daug daugiau nei reikėtų vienam asmeniui. Tokį vaizdą Pramonės gatvėje šią savaitę išvydęs alytiškis Karolis sudvejojo, ar paramą maistu tikrai gauna ne tik nepasiturintys žmonės.

 

„Ar čia tiek vienam žmogui priklauso gauti žmonių suaukoto maisto nepasiturintiems? Ir pažiūrėjus į automobilį neatrodo, kad atvažiavo nepasiturintis žmogus“, - tokią savo nuomonę išsakė alytiškis, prisipažinęs, jog kalbų apie tai, kad maistas nukeliauja ne ten, kur reikia, yra girdėjęs ne kartą.

 

Karolis teigė, kad jam ir savo akimis tekę matyti, kad anaiptol ne varganai atrodantys žmonės atvyksta pasiimti produktų ir kokį kiekų jų jie išsiveža. Alytiškiui kyla įtarimų, kad turbūt maisto produktus išsidalina „savi“.

 

AlytusPlius.lt pasidomėjus šia situacija paaiškėjo, kad sandėliuose Pramonės rajone, nurodytu laiku yra dalijamas ne žmonių suaukotas maistas, o europinė maisto parama nepasiturintiems. Paramą atvykstantiems išdalina Lietuvos Raudonojo kryžiaus draugijos Alytaus skyriaus darbuotojai. Jie paramą maistu išduoda tik tiems asmenims, kurie yra įtraukti į Alytaus miesto savivaldybės Socialinės paramos skyriaus sudarytą sąrašą.

 

„Ši maisto parama yra skiriama atsižvelgiant tik į asmens pajamas, jo turimas turtas, kaip ir automobiliai, nevertinamas. Gali būti įvairių atvejų, bet nereikėtų iš karto susidaryti klaidingos nuomonės tik pamačius automobilį. Nebūtinai tuo automobiliu atvažiavęs žmogus paramą ima būtent sau. Dažnai pasitaiko atvejų, kai ją iš geros valios atvažiuoja paimti kaimynas, giminaitis ar pažįstamas, nes pats asmuo, kuriam ta parama priklauso, atvykti negali dėl sveikatos problemų ar kitų priežasčių“, - sakė Alytaus miesto savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotoja Akvilė Voverienė.

 

Jos teigimu, neturėtų stebinti ir tai, kad į automobilį maisto produktų kraunama daug. Būna atvejų, kad vienas asmuo paima prekes ir kitiems tame pačiame daugiabutyje gyvenantiems asmenims, savo pažįstamiems.

 

„Žinau atvejį, kai ūkininkas atvažiuodavo su brangiu automobiliu ir paimdavo maisto paramą kaimo žmonėms, kuriems ją priklauso gauti. Taigi jis ją pasiimdavo ne sau, nors kiekis iš pažiūros atrodydavo nemažas“, - pasakojo A. Voverienė.

 

Moteris atkreipė dėmesį ir į tai, kad gyvenime nutinka įvairių atvejų: vieną dieną gyvename gerai, turime brangų automobilį, bet greitai viskas gali pasikeisti. Bet juk tai nereiškia, kad iškart pulsime parduoti automobilį, kurį turėjome.

 

„Žinoma, būna visko. Žmonės paramos maistu nepasiima arba pasiėmę ją atiduoda kažkam kitam. Tai jų sąžinės reikalas. Jei žmogus du kartus nepasiima paramos, mes jį turime išbraukti iš sąrašo. Viskas daroma pagal tvarką, įstatymus, parama maistu skiriama vertinant pajamas, jokių išlygų būti negali“, - teigė A. Voverienė, mananti, kad net ir norėdamas, iš gaunamų maisto produktų „biznio“ nepadarysi. Maisto produktai davinyje yra tie, kurių žmogui labiausiai reikia, visi jie pažymėti specialiais ženklais.

 

Kad jokių gudravimų ar piktnaudžiavimo atvejų darbo praktikoje nepasitaikė, patvirtino ir Lietuvos Raudonojo kryžiaus draugijos Alytaus skyriaus atstovė Eglė Laukevičienė.

 

„Turime sudarytą sąrašą ir paramą atiduodame tiems, kurie jame yra. Žmogus turi pateikti savo asmens tapatybės dokumentą, o jei už jį paramą paima kitas asmuo, jis taip pat turi atsivežti to žmogaus dokumentą. Ne kopiją, o originalą“, - sakė E. Laukevičienė.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai