Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Gyvybės langelis Alytuje – be paliktos gyvybės

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  8:52, 2014-02-25
Alytus - vienintelis iš septynių įrengtus gyvybės langelius turinčių miestų, kuriame dar nebuvo paliktas kūdikis
Alytusplius.lt nuotr.

Prie jau ketvirtus metus skaičiuojančio Alytaus kūdikių namuose esančio gyvybės langelio nebuvo paliktas nė vienas kūdikis. Alytus - vienintelis iš septynių įrengtus gyvybės langelius turinčių miestų, kuriame dar nebuvo paliktas kūdikis.

 

Alytaus sutrikusio vystymosi kūdikių namų direktorė Danguolė Jezepčikienė sakė, jog reikėtų tik pasidžiaugti, kad mieste yra tokia situacija.

 

„Atidaryti gyvybės langelį mūsų įstaigoje buvo nuspręsta neatsitiktinai. Kūdikių namai yra nuošalioje miesto vietoje, kur mažiau pašalinių žmonių, daugiau privatumo. Be to, mes patys vykdome tokią veiklą, auginame tėvų globos netekusius kūdikius“, - pasakojo Alytaus sutrikusio vystymosi kūdikių namų direktorė.

 

Tiesa, per trejus metus pasitaikė vienas atvejis, kai į kūdikių namus buvo atvežtos dvi naujagimės iš Kauno P. Mažylio gimdymo namuose esančio gyvybės langelio. Mergaičių motina – alytiškė.

 

Anot D. Jezepčikienės, palikto vaiko artimieji įstatymo nustatyta tvarka per tris mėnesius gali apsigalvoti, ir atlikus DNR tyrimą bei patvirtinus tėvystę, susigražinti savo vaiką.

 

Alytuje 2011 metų sausio šeštąją atidarytas gyvybės langelis yra septintasis Lietuvoje. Tokie langeliai jau veikia Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Marijampolėje.

Komentarų nėra