Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Gyventojų prašoma kantrybės ir supratimo: greideriavimo darbai bus pradėti iškart, kai tik bus tinkamos sąlygos

Alytaus rajono savivaldybės administracijos Komunikacijos skyriaus informacija  •    •  14:03, 2024-02-17
Asociatyvi nuotr.
Alytaus rajono savivaldybės nuotr.

Mišrūs krituliai ir staigūs oro temperatūros svyravimai turėjo reikšmingos įtakos žvyruotų Alytaus rajono kelių kokybei – susiformavo duobės, gilios provėžos. Besitęsiant vienam sudėtingiausių eismo sąlygų sezonui, užtikrinti gerą kelių būklę sudėtinga, nes greideriavimo darbai gali būti atliekami, kai įsivyrauja pliusinė oro temperatūra ir optimali žvyro dangos drėgmė, priešingu atveju kelio lyginimas gali pridaryti žalos ir dar labiau pabloginti jo būklę.

 

Esant įšalusiai, per daug sausai kelio dangai arba ilgą laiką gausiai lyjant, kai danga permirkusi, žvyrkelių neįmanoma tinkamai suprofiliuoti. Mechanizmai negali atlikti darbų visu dangos storiu ir taip pašalinti esamų nelygumų ir atnaujinti dangos. Kai greideriuojamas tik viršutinis, vandens prisotintas dangos sluoksnis, palyginama tik paviršiuje atšilusi kelio danga, o tai tik dar labiau pablogina ir padidina patižusios dangos sluoksnio storį.

 

Šiuo metu yra surinkta visa informacija apie būtinus greideriuoti žvyrkelius Alytaus rajono savivaldybėje, vos tik oro sąlygos bus palankios – darbai bus pradėti.

 

Nors kelininkai nuolat vykdo apžiūras keliuose, tačiau vairuotojų prašoma būti budriais –  atkreipti dėmesį važiuojant vietomis, kur sunku įžiūrėti galimą duobę, tad būtina pasirinkti saugų greitį, stebėti kelio ženklus: ypač tamsiuoju paros metu, lyjant lietui ar po jo, kai duobes užpildo vanduo.

 

Ūkininkų, miškininkų taip pat prašoma nevažinėti žvyrkeliais su sunkiasvore technika, kai kelio danga šlapia.

 

Alytaus rajono savivaldybė turi daugiau nei 1150 kilometrų kelių, iš jų su žvyro danga yra apie 840 km, daugiausia tokių žvyrkelių yra Daugų, mažiausia – Nemunaičio seniūnijose.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai