Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Gyventojams užkliuvo Alytaus rajone „išdygusios“ lentelės: „Ar visi savo skelbimus dėliosime kur tik panorėję?“

Raimonda Bernatavičienė  •    •  10:00, 2023-09-21
Lentelės su skelbimais įrengtos gerai matomose vietose.
AlytusPlius.lt nuotr.

Alytaus rajono gyventojai atkreipė dėmesį į prie kelio, gerai matomose vietose, atsiradusias lenteles su skelbimais. Juose nuorodoma, kad ieškoma pirkti sodo, sodybos ar namo, bei pateikiami kontaktiniai duomenys. Žmonėms kilo klausimų, ar kiekvienas gali statyti savo lenteles kur tik įsigeidęs, ir ar tai nekelia pavojaus eismo saugumui.

 

„Tokios lentelės prie kelio labai blaško dėmesį, nes norisi perskaityti, kas ten parašyta. Pastebėjau, kad tokių skelbimų pastaruoju metu Alytaus rajone įrengta išties nemažai kur. Bet ar tikrai visa tai padaryta teisėtai? Nemanau, kad kiekvienas gali statyti tokias lenteles kur tik nori. Kas ir būtų, jei vienas įrengtų lentelę, kad kažką nuomoja, kitas – kad parduoda kiaušinius. Juk tokie dalykai, mano manymu, turėtų būti derinami su savivaldybe“, - svarstė gyventojas.

 

Minėtųjų lentelių galima rasti ir netoli Alytaus-Simno-Seirijų žiedinės sankryžos Alytuje. Bet čia jau taip pat yra rajono ribos.

 

 

Dėl šios situacijos komentaro kreipėmės į Alytaus rajono savivaldybės atstovus. Jie nurodė, kad Alytaus rajono savivaldybės teritorijose esančios lentelės, kuriose nurodoma informacija apie ieškomą įsigyti turtą ir kontaktinius duomenis, apima išorinės reklamos sąvoką. Reklama yra reglamentuota LR Reklamos įstatymu, o Alytaus rajono savivaldybės taryba yra patvirtinusi Leidimų įrengti išorinę reklamą Alytaus rajono savivaldybės teritorijoje išdavimo tvarkos aprašą.

 

Kaip informavo Alytaus rajono savivaldybė, reklamos įstatyme yra pažymėta, kad draudžiama įrengti išorinę reklamą keliuose, virš kelių, kelių juostose ir apsaugos zonose. Išorinę reklamą įrengti taip pat draudžiama gatvėse ir prie jų, jeigu ji gali užstoti technines eismo reguliavimo priemones, pabloginti matomumą, akinti eismo dalyvius, kelti pavojų eismo dalyviams. Draudžiama naudoti išorinę reklamą, imituojančią kelio ženklus ir (ar) naudojančią kelio ženklų simboliką.

 

Taip pat Leidimų įrengti išorinę reklamą Alytaus rajono savivaldybės teritorijoje išdavimo tvarkos apraše yra numatyta, kad norint įrengti išorinę lauko reklamą, būtina pateikti reikalavimus atitinkančią paraišką, o reklamos turinį suderinti su savivaldybės atsakingais asmenimis. Už leidimo išdavimą imama vietinė rinkliava.

 

 

„Alytaus rajono savivaldybei priklausančiose teritorijose ar kitose privatiems asmenims priklausančiose vietovėse nelegaliai įrengtos lauko reklamos turi būti pašalintos“, - pabrėžė savivaldybės specialistai.

 

Kadangi Alytaus rajone atsiradusiose skelbimų lentelėse yra nurodyti ir telefono numeriai, AlytusPlius.lt redakcija bandė susisiekti su skelbimų autoriais nurodytais kontaktais. Paskambinus trimis skirtingais numeriais – niekas neatsiliepė.

 

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai