Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Gyventojams baimę kelia apleistas pastatas: sienos griūva, patekti gali kas tik nori

Raimonda Bernatavičienė  •    •  9:35, 2024-02-25
Apleistas pastatas.
asmeninio archyvo nuotr.

Vingio gatvės gyventojai kreipėsi į AlytusPlius.lt redakciją, prašydami padėti išsiaiškinti, kam priklauso šalia daugiabučio esantis apleistas pastatas. Žmonės teigė, kad jo siena – griūvanti, mėtosi plytos, langai – atviri. Gyventojų įsitikinimu, pastatas – avarinės būklės, ir būtina imtis priemonių, kol neatsitiko nelaimė.

 

„Tas pastatas, galimai buvusi boilerinė, yra prie Vingio g. 21 daugiabučio. Jis tiesiog griūva ir atrodo baisiai. Langai atviri, vadinasi, čia gali patekti kas tik nori. Toks pastatas kelia pavojų aplinkiniams, vaikams. Be to, čia gali įsikurti ir benamiai. Tikrai nesinorėtų, jog kaimynystėje kiltų gaisras ar kita nelaimė“, - kalbėjo gyventojai.

Šalia minimo pastato yra prijungta ir pora garažų. Pastatas aprašinėtas, šalimais mėtosi šiukšlės, plytos.

Gyventojų nuomone, net ir tuo atveju, jei objektas privatus, jo savininkas turėtų užtikrinti saugumą ir tvarką.

 

Sitauciją dėl minimo pastato Vingio gatvėje pakomentavo Alytaus miesto savivaldybės administracija. Ji nurodė, kad pastatas priklauso Energijos skirstymo operatoriui. Į Apleistų ir neprižiūrimų nekilnojamojo turto objektų, kuriems taikomas 3 proc. mokesčio tarifas, sąrašą šis pastatas nėra įtrauktas.

 

„Antradienį į Apleistų ir neprižiūrimų nekilnojamojo turto objektų, kuriems taikomas 3 proc. mokesčio tarifas, sąrašo sudarymo komisijos darbotvarkę bus įtrauktas klausimas dėl šio pastato būklės įvertinimo ir įpareigojimo išsiuntimo jo savininkams susitvarkyti bei aptverti pastatą, kad jis nekeltų pavojaus aplinkinių gyventojų bei praeivių sveikatai ir gyvybei“, - teigė savivaldybės atstovai.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai