Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Gyventojai pastebėjo, kad pakito vandens kvapas ir skonis: kokios priežastys?

Bendrovės „Dzūkijos vandenys“ informacija  •    •  13:24, 2023-11-22
Asociatyvi nuotr.
AlytusPlius.lt nuotr.

AlytusPlius.lt redakcija sulaukė gyventojų pastabėjimų, kad pasikeitė namuose iš čiaupo tekančio vandens skonis ir kvapas. Žmonės teiravosi, kokios to priežastys?

 

Situacija pakomentavo bendrovės „Dūkijos vandenys“ atstovai:

 

„Alytaus gyventojams tiekiamo šalto vandens kokybė atitinka visus reikalavimus, nustatytus Lietuvos higienos normoje HN 24:2023 „Geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimai“. Tai užtikrinant, išgautas požeminis vanduo yra išvalomas ir pagal poreikį dezinfekuojamas natrio hipochloritu. Atskirais atvejais, šios priemonės taikymas gali iššaukti šalutinį poveikį – vandenyje esančioms medžiagoms reaguojant su natrio hipochloritu, gali išsiskirti nemalonus kvapas ar skonis. Šių indikatorinių savybių laikinas pablogėjimas pastaruoju metu gali būti juntamas Vidzgirio, Putinų ir Dainavos rajonuose. Čia buvo vykdomi pagrindinės magistralės remonto darbai, po kurių reikėjo papildomai dezinfekuoti magistralinius tinklus.

 

Atkreipiame dėmesį, kad minėtas galimas šalto vandens skonio ir / ar kvapo pasikeitimas niekaip nedaro įtakos kitoms vandens savybėms, t. y., vanduo atitinka keliamus reikalavimus, o galimas minėtų indikatorinių savybių laikinas pakitimas nekenksmingas sveikatai, todėl vanduo tinkamas naudoti nevirintas ir nefiltruotas. Vandens skonis ir / ar kvapas atsistatys per 1–2 paras.

 

Atsiprašoma dėl laikinų nepatogumų.


Kilus neaiškumams, prašoma skambinti tel. 8 700 55510“.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai