Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Gyventojai klausia: ar pavyko rasti kaltuosius dėl nekokybiškai atliktų gimnazijos rekonstrukcijos darbų?

Raimonda Bernatavičienė  •    •  16:24, 2024-04-13
Miroslavo gimnazija.
Miroslavo gimnazijos nuotr.

Gyventojai vis dar prisimena atvejį, kuomet sausio mėnesį, nuo Alytaus rajone esančios Miroslavo gimnazijos pastato sienos nukrito apšiltinimo medžiaga bei ją dengusi apdaila. Laimei, tuomet niekas nenukentėjo, tačiau žmonės klausia: ar išsiaiškintos priežastys, dėl ko taip nutiko? Kas kaltas dėl nekokybiškai atliktų darbų? Ar tokie atvejai nepasikartos ateityje?

 

AlytusPlius.lt primena, kad šis nemalonus incidentas įvyko sausio 23 d. Baisų vaizdą pamatė į darbą ryte atvykę gimnazijos darbuotojai.

 

Kaip tąkart komentavo Alytaus rajono savivaldybės merė Rasa Vitkauskienė, tai – nekokybiškai atliktų darbų pasekmė. Miroslavo gimnazijos pastatas buvo rekonstruotas dar 2007 metais. Tuomet darbus atliko dabar jau bankrutavusi statybų bendrovė „Kortas“. Taip pat rajono vadovė teigė, kad bus skiriamos lėšos gimnazijos remontui.

 

„Pagrindiniams darbams numatytas garantinis laikotarpis yra pasibaigęs. Atsiradusių statybos defektų priežastis nustatyti gali tik nepriklausoma, atestuota ekspertizės įmonė, atlikusi statinio (jo dalies) ekspertizę ir nustačiusi atsiradusių defektų priežastis ir mastą. 

 

Atsižvelgiant į tai, kad darbus atlikusi įmonė yra bankrutavusi, taip pat siekiant optimaliai naudoti savivaldybės lėšas ir kuo greičiau išspręsti susiklosčiusią situaciją – priimtas sprendimas organizuoti remonto darbus ir atstatyti vizualinę pastato būklę“, - teigė Alytaus rajono savivaldybės atstovai.

 

Jie nurodė, kad lėšos jau skirtos ne tik nekokybiškų darbų padariniams šalinti, tačiau numatyta atlikti ir kitos  – dar papildomai apie 1500 kvadratinių metrų – pastato fasado dalies remontą. Kaip tik šiuo metu yra pradedamos pirkimų procedūros minėtiems darbams vykdyti. 

 

Beje, „Kortas“ taipogi yra atlikęs ir Simno gimnazijos remonto darbus. Pasak Alytaus rajono savivaldybės specialistų, statinių vizualinė apžiūra atsakingo įstaigos atstovo atliekama kas mėnesį, o kartą per metus tokią apžiūrą atlieka ir specialiai sudaryta komisija. Yra pildomas statinio techninės priežiūros žurnalas. 

 

„Iki šiol esminių, vizualiai matomų Simno gimnazijos pastato pažeidimų nebuvo matyti, tačiau su laiku atsiradusių pastato nusidėvėjimo požymių yra“, - sakė savivaldybės atstovai.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai