Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Gyvasis Alytaus simbolis Zenonas Bulgakovas kviečia į naujo fotografijų katalogo pristatymą!

Indrė Navickė  •    •  11:47, 2023-05-09
Fotomenininkas, Alytaus miesto Garbės pilietis Zenonas Bulgakovas pristatys naują Zenono fotografijų katalogą.
Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos nuotr.

Visų miestelėnų mylimas ir gerbiamas fotomenininkas, Alytaus miesto Garbės pilietis Zenonas Bulgakovas kartu su parodos „Zenonas Bulgakovas. Fotografijos“ kuratoriumi ir to paties pavadinimo leidinio sudarytoju Donatu Stankevičiumi bei Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyriaus pirmininku Gintaru Česoniu gegužės 16 d. 17.30 val. Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje (Seirijų g. 2) pristatys naują Zenono fotografijų katalogą. Šis leidinys – praeitais metais Kauno fotografijos galerijoje besisvečiavusią alytiškio parodą lydintis katalogas su papildomais, rečiau rodytais archyviniais kadrais.

 

Žinomo Kauno fotomenininko D. Stankevičiaus sudarytame leidinyje pristatomos fotografijos, atskleidžiančios geografiškai netoli Kauno esančio, tačiau labai savito miesto veidą. Alytuje XX a. septintajame dešimtmetyje įgyvendintas turbourbanizacijos etapas kitoks nei Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje. „Čia – kur kas arčiau ir lietuviškas kaimas, iš kurio atsikelia pirmieji naujakuriai, ir stambiaplokščių namų rajonai, kylantys rugių laukuose. Čia – švarus, dar nenugyventas modernizmas ir nauji ritualai, ir pramogos. Čia – žmonės, kurių veiduose matyti nustebimas pirmąkart susidūrus su nauja realybe, jis skiriasi nuo propagandos priemonėse skelbiamo tuščio optimizmo“, – pagrindinius Alytaus miesto portreto bruožus akcentuoja menotyrininkė M. Drėmaitė. Parodoje pristatoma nespalvota, ryškių kontrastų ir švarių kompozicijų fotografija, iš pirmo žvilgsnio atrodanti kaip reportažas, tačiau iš tikrųjų tai – meninis universalios urbanistinės modernybės, nesvarbu, kuris pasaulio kampelis tai būtų, dokumentas.

 

Zenonas Bulgakovas visu savo gyvenimu ir kūryba rodantis ištikimybę Alytui intriguoja tiek dokumentišku tikslumu, tiek gebėjimu keistis, eksperimentuoti ar netikėtai blykstelėti šmaikštumu. „Kitaip nei ryškiausi Lietuvos fotografijos mokyklos atstovai, kurių kūryba apima vaizdus iš skirtingų Lietuvos vietovių, didžiąją dalį gyvenimo Z. Bulgakovas fotografijose nuosekliai, o neretai ir su humoru pasakoja apie gimtojo Alytaus miesto ir jo apylinkių kaitą, urbanistinį peizažą, vietinių žmonių gyvenimą, ekologiją“, – pastebi architektūros istorikė Marija Drėmaitė. Nuo 1973 m. Lietuvos fotomenininkų sąjungai, nuo 1994 m. – Tarptautinės meninės fotografijos federacijai (AFIAP) priklausančio menininko kūryba jau pristatyta daugiau nei 30-yje personalinių parodų. Fotomenininkas yra pelnęs apdovanojimų ir premijų konkursuose Lietuvoje ir užsienyje. Belieka pridurti, kad prestižinių įvertinimų menininkas jau yra gavęs daugiau nei pusšimtį.

 

Visada smagu pasidžiaugti savo kraštiečių, garsinančių miesto vardą visoje šalyje, darbais. O turint omenyje ir renginio svečius – vakaras žada būti tikrai įdomus! Ir skubame raminti, kad katalogų „Zenonas Bulgakovas. Fotografijos“ įsigyti tikrai bus galima, žinoma, juos papildys ir šviežutėliai vakaro dalyvių palinkėjimai. Iki susitikimo bibliotekoje!

 

Komentarų nėra