Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 23 465

Grybų šventėje Varėnoje nuo ryto pliaupė lietus, bet tvyrojo puiki nuotaika

Ina Grigūnaitė - Skrabulienė  •    •  17:16, 2019-09-28
Grybų šventėje nuotaikos nesudrumstė net lietus.
Inos Grigūnaitės - Skrabulienės nuotr.

Šeštadienį nuo ankstyvo ryto Varėnoje šurmuliuoja tradicinė kasmetinė  Grybų šventė. Nors nepaliaujamai pliaupė lietus, tai nesutrukdė varėniškiams ir svečiams iš visų Lietuvos kampelių bei užsienio smagiai ir turiningai praleisti laiką.

 

Šventės atidarymo metu Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta teigė, kad nėra blogo oro, svarbiausia, gera nuotaika. Meras kvietė visus smagiai praleisti laiką seniūnijų kiemeliuose, jaukiai pasibūti kartu ir pasidžiaugti dar viena visus metus laukta nuostabia Grybų švente.

 

Lietus, žinoma, nulėmė tai, kad svečių sulaukta gerokai mažiau nei įprastai. Kai kas pabūgę lietaus greitai išsilakstė į namus. Kalbinti varėniškiai sakė, jog neprisimena  Grybų šventės, kurios metu ištisai lytų. Laime, vakarop lietus liovėsi. Visgi daugelis susirinkusių į šventę buvo puikiai nusiteikę ir teigė, kad lietus nesugadino nuotaikos.  

 

,,Na ir kas, kad lyja. Neleisime lietui sugadinti nuostabiausios šventės, kurios niekada nepraleidžiame“, - sakė iš Vilniaus su šeima atvykusi Dalia.

 

Varėniškiui Jonui irgi lietus atrodė nebaisus. ,,Nuo ryto su žmona vaikštinėjame. Žmonių mažiau nei įprastai, tad galime lengviau apsipirkti. Planuojame visą dieną praleisti šventėje, kurios laukiame visus metus“, - kalbėjo jis.

 

Šiemet šventė tradiciškai prasidėjo  Lietuvos grybavimo čempionatu Varėnos rajono savivaldybės mero Algio Kašėtos taurei laimėti itin grybinguose Marcinkonių kaimo miškuose, į kurį iš Vilniaus ankstų rytą iki pat grybavimo čempionato vežė specialus Grybavimo čempionato traukinys.

 

Azartiškiausius dalyvius šiemet jau septynioliktojo čempionato dalyvius aštuntą valandą ryto į mišką palydėjo, o po keleto valandų su dzūkiškomis dainomis sutiko ir dzūkiška grybiene bei kitais patiekalais iš dzūkiško paveldo lobyno vaišino Marcinkonių etnografinio ansamblio dainininkai bei kiti muzikantai.

 

Į Grybų šventę visus norinčius iš Vilniaus į Varėną vežė šventinis traukinys. Keliaujantiems rytą šventiniu Grybų traukiniu laikas neprailgo, nes keleivius linksmins nuotaikingi dzūkai muzikantai.
 

Jau dvidešimt ketvirtąjį kartą vykstanti šventė šiais metais pavadinta skambiu pavadinimu „Varėna gamtos ritmu“. Jau šventinėje eisenoje galima buvo išvysti daug gamtos atributikos: lapų, gėlių, žolelių ir žinoma, grybų.

 

Kaip ir kiekvienais metais, šventėje netrūko ir per šimtmetį išsaugoto ir tebepuoselėjamo Varėnos krašto paveldo. Laukė pažintis  su tradicijomis, amatais, verslais ir dzūkų valgiais rudens gėrybėmis nuklotuose seniūnijų kiemeliuose. Iš jų sklido muzika, skambėjo dainos, aidėjo džiugus, kiekvieną užsukti kviečiantis  šurmulys

 

Didžiojoje šventės scenoje visą dieną vyksta nuotaikingi rajono ir šalies bei užsienio miestų partnerių kolektyvų koncertai. Dvidešimt antrą valandą miesto padangę sudrebins ir ryškiausiomis spalvomis nušvies šventiniai fejerverkai, o šventę vainikuos grupės „Pop Ladies“ koncertas.

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra