Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt

Grupės bendražygių ultimatumas T. Pačėsui: nepasitikime – pasitrauk

Alytusplius.lt  •    •  18:19, 2019-04-15
Buvę bendražygiai nepatenkinti T. Pačėso veikla ir siūlo jam pasitraukti.
Alytusplius.lt nuotr.

Agresyviu stiliumi judėjimą „Už Alytų“ į savivaldos rinkimus vedusiam, bet pergalės juose nepasiekusiam Tomui Pačėsui – buvusių bendražygių akibrokštas. Du trečdaliai judėjimo tarybos narių pareiškė nepasitikėjimą pirmininku T. Pačėsu, pasiūlė jam atsistatydinti, palikti „Už Alytų“ ir steigti savo judėjimą.

 

Tokią poziciją dvylika iš 18 judėjimo tarybos narių išsakė viešame pareiškime, kuriame teigia atsiribojantys „nuo neetiškos politinės retorikos, nukreiptos prieš kitas politines partijas ir rinkimų komitetus rinkiminiu laikotarpiu, nes tai buvo daroma be judėjimo “Už Alytų” tarybos narių pritarimo“.

 

Pareiškimo autoriai tvirtina, kad rinkiminiu laikotarpiu judėjimo pirmininkas T. Pačėsas organizavo neetišką politinę viešinimo kampaniją ne tik kitų politinių oponentų, bet ir savų asociacijos narių atžvilgiu, o taip pat neužtikrino tinkamo asociacijos valdymo, sudarydamas galimybę asociacijos nariams kandidatuoti kitų partijų sąrašuose.

 

Spaudos konferenciją surengę judėjimo „Už Alytų“ atstovai teigė bandę ieškoti dialogo su dabartiniu pirmininku, bet nesėkmingai.

 

Kaip alytusplius.lt jau informavo, T. Pačėsas ir dar 6 tarybos nariai praėjusią savaitę nusprendė iš judėjimo sąrašo išbraukti 45 jo narius, tarp jų ir vieną pagrindinių judėjimo steigėjų, buvusį pirmininką Janį Laurinaitį.

 

Pasak tarybos nario Valiaus Micevičiaus, buvo išbraukti būtent tie nariai, kurie į judėjimą buvo atėję prieš ateinant į jį T. Pačėsui. Jo teigimu, priešprieša tarp buvusių ir naujai atėjusių judėjimo narių itin sustiprėjo maždaug prieš pusę metų. Nesusikalbėjimas vis augo.

 

Spaudos konferencijoje dalyvavusių judėjimo atstovų teigimu, asociacijos nariai buvo išbraukti pirmininkui siekiant užsitikrinti daugumą balandžio 26 dieną įvyksiančiame visuotiniame susirinkime.

 

Judėjimas „Už Alytų“ ilgai ieškojo savo kandidato tiesioginiuose mero rinkimuose. Juo buvo tapęs verslininkas Gediminas Daukšys, kuris antrame ture pralaimėjo socialdemokratui Nerijui Cesiuliui. 

 

Rinkimų rezultatus aptarinėjantys alytiškiai svarstė, kad viena didžiausių kliūčių, sutrukdžiusių G. Daukšiui laimėti merų rinkimus, buvo būtent tai, kad jo kandidatūrą iškėlė T. Pačėsos vadovaujamas judėjimas. 

 

„Už Alytų“ Alytaus miesto savivaldybės taryboje laimėjo penkias vietas. Tačiau kas iš penkių judėjimo atstovų liks naujos tarybos frakcijoje, o kas iš jos pasitrauks – klausimas dar atviras.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
loading...

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai