Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt

Gripą įveikti ligoniams Alytaus medikai padeda ir savaitgaliais

Alytaus miesto savivaldybės Komunikacijos skyriaus informacija  •    •  10:12, 2019-02-05
Dėl gripo epidemijos medikams gerokai daugiau darbo ir savaitgaliais.
alytusplius.lt nuotr.

Alytaus miesto ir rajono gyventojai, paraginti pajutus pirmuosius gripo ar peršalimo simptomus kreiptis ne į Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės priimamąjį, o į polikliniką, šiuos raginimus išgirdo. Savaitgalį ligoninės priimamojo darbuotojai galėjo lengviau atsikvėpti – besikreipiančių dėl peršalimo ligonių skaičius buvo kur kas mažesnis nei anksčiau. Tuo tarpu Alytaus poliklinikos medikai dėl išaugusio sergamumo gripu ir peršalimo ligomis sulaukė daugiau pacientų nei įprastai.   Į Alytaus polikliniką praėjusį savaitgalį kreipėsi 77, o į Alytaus rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centrą – 26 pirmuosius peršalimo ar gripo simptomus pajutę alytiškiai.

 

„Dėkojame Alytaus miesto gyventojams už supratingumą, taip pat nuoširdus ačiū medikams, kurie suprasdami situacijos rimtumą, pakoregavo savo darbo grafikus ir dirba papildomai išeiginėmis dienomis, kad sunegalavę alytiškiai kuo greičiau gautų reikalingą pagalbą“, – sakė sveikatos apsaugos sritį kuruojanti Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Valė Gibienė.

 

Gripu ir ūmių kvėpavimo takų infekcijomis sergančių ligonių skaičius Alytaus mieste vis dar auga. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, penktą šių metų savaitę gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų atvejų skaičius 10 tūkst. gyventojų rodiklis siekė 241,63 atvejo.

 

Nuo vasario 4 d. dėl išaugusio sergamumo ugdymo procesas nevyksta  septyniose, o nuo vasario 5 d. jis bus sustabdytas dar 4 Alytaus miesto švietimo įstaigose. Atsižvelgiant į susidariusią situaciją  artėjantį savaitgalį – vasario 9–10 d. – susirgę Alytaus miesto ir rajono gyventojai galės ir vėl kreiptis į Alytaus polikliniką ir Alytaus rajono pirminės sveikatos priežiūros centrą. Šių gydymo įstaigų medikai pagalbą teiks abiejų savivaldybių gyventojams.

 

Būtinąją pagalbą šeštadienį nuo 9 iki 18 val. teiks Alytaus poliklinikos, o sekmadienį nuo 9 iki 14 val. – Alytaus rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centro gydytojai.

 

Gripo epidemijos metu rekomenduojama neiti į gydymo įstaigas dėl nedidelių sveikatos sutrikimų, nesudėtingų ar net planinių procedūrų, kurias galima atidėti vėlesniam laikui, nes rizika susirgti gripu padidėja dvigubai.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
loading...
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai