Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

GMP medikai išgelbėjo naujagimės gyvybę

VšĮ Alytaus rajono savivaldybės greitosios medicinos pagalbos stoties informacija  •    •  18:32, 2022-12-21
Paramedikas Dovydas Nauburaitis; skubiosios medicinos pagalbos specialistė Eugenija Geraltauskienė; vairuotojas-pagalbinis darbuotojas Juozas Pocevičius; paramedikas-vairuotojas Viktoras Miklaševičius.
Alytaus rajono savivaldybės nuotr.

Vėlų vakarą, beveik vidurnaktį, VšĮ  Alytaus rajono savivaldybės greitosios medicinos pagalbos stotis gavo kvietimą į Alytaus rajone esantį Simno miestą pas nėščiąją, kuriai prasidėjo gimdymas. Paramedikas Dovydas Nauburaitis ir paramedikas-vairuotojas Viktoras Miklaševičius nedelsdami atvyko pas gimdyvę.

 

Įvertinę pacientės būklę, medikai ėmėsi skubių pagalbos veiksmų, nes trečią kartą gimdančiai moteriai sąrėmiai kartojosi kas minutę. Po septynių minučių gimė mergytė, bet situacija komplikavosi, nes virkštelė buvo apsivijusi aplink kūdikio kaklą, naujagimė nekvėpavo. Teko taikyti gyvybės gelbėjimo procedūras. Po jų mergaitė atsigavo, ėmė verkti. Tuo metu į pagalbą atvyko kita brigada – skubiosios medicinos pagalbos slaugos specialistė Eugenija Geraltauskienė ir vairuotojas-pagalbinis darbuotojas Juozas Pocevičius, jie toliau rūpinosi naujagime.

 

Gimdyvė su ką tik gimusia dukrele buvo saugiai nuvežta į Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninę. Jai padėjusi medikų komanda džiaugiasi sėkmingai priėmusi gimdymą ir išgelbėjusi naujagimės gyvybę. Greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotojai sako, kad kilusią įtampą ir stresą nuėmė ką tik į pasaulį atėjusio žmogučio pasisveikinimas, tegul ir su verksmu...