Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Girtas prie policijos komisariato įkliuvęs advokatas nevairuos ilgai

Raimonda Andriulionytė  •    •  9:19, 2020-06-30
Asociatyvi nuotr.
AlytusPlius.lt nuotr.

Nusikaltimas padarytas itin įžūliai – prie policijos komisariato. Taip teismas įvertino veiksmus advokato, kuris prie Alytaus policijos komisariato girtas sėdo prie vairo, bet netrukus buvo sulaikytas. Jam iškeltą baudžiamąją bylą buvo nuspręsta baigti supaprastinto proceso tvarka – baudžiamuoju įsakymu, o pilnai pripažinus kaltę – bausmę sumažinti trečdaliu.

 

Girtas advokatas Alytuje buvo sulaikytas gegužės 20 dienos pavakarę, jau baigiantis darbo dienai. Tąkart darbo reikalais jis buvo atvykęs į policijos komisariatą, o išėjęs iš jo, sėdo į automobilį „Opel Vectra-C-Signum“ ir pradėjo važiuoti. Nuvažiavo tik apie 20 metrų, nes Jotvingių gatvėje jį sustabdė pasiviję policijos pareigūnai, kurie matė, kokios būklės vyriškis išėjo iš komisariato.

 

Kaip teisme pasakojo advokatą sulaikę pareigūnai, apie 17 val. jie sėdėjo tarnybiniame automobilyje prie policijos komisariato, kai pamatė iš jo išeinantį vyrą. Jis sukėlė įtarimų, nes svirduliavo į šalis.

 

Pareigūnai nesitikėjo, kad jis sės į prie komisariato stovintį automobilį ir ims važiuoti, tačiau būtent taip ir įvyko. Policininkai iškart įjungė tarnybinio automobilio švyturėlius bei garsinius signalus ir sustabdė automobilį.

 

Vairuotojo buvo paprašyta pateikti dokumentus ir pasitikrinti blaivumą. Iš pradžių jis teigė, kad alkoholio nevartojo, bet patikrinus blaivumą buvo nustatytas 3,21 promilės girtumas. Iš policijos užfiksuoto garso įrašo buvo girdėti, kad vairuotojas dar tarstelėjo, kad jis buvęs pareigūnas, tačiau policininkai vyriškiui paaiškino, kad buvęs ar nebuvęs, bet vairuoti neblaiviam vis tiek negalima.

 

Antrą kartą, praėjus keliolikai minučių, pasitikrinti blaivumą vairuotojas nesutiko ir teigė, kad išvis nevairavo automobilio.

 

Ikiteisminio tyrimo metu neblaivus vairavęs advokatas savo kaltę pripažino visiškai ir nuoširdžiai gailėjosi. Tvirtino, kad tai jam bus pamoka.

 

Advokatas aiškino, kad tądien, apie 8 valandą ryto, jis du draugu išgėrė pusės litro degtinės butelį, jam teko  iapie 200-250 gramų degtinės. Apie 16.30 val. darbo reikalais nuvyko į policijos komisariatą, nesitikėjo, kad dar galėtų būti neblaivus, nes nuo alkoholio vartojimo jau buvo praėję daug laiko.

 

Skirdamas jam bausmę, teismas atsižvelgė į tai, kad vyriškis anksčiau nėra teistas, neblaivus vairavo neturėdamas neįvykdytų administracinių nuobaudų. Kolegų jis yra charakterizuojamas teigiamai. Jo atsakomybę lengvina ir tai, kad vyras prisipažino ir gailisi.

 

Tačiau teismas įvertino ir tai, jog kaltinamasis tokio pobūdžio pažeidimą padarė nebe pirmą kartą. Praeityje jis jau buvo baustas administracine tvarka už vairavimą neblaiviam, tad galima spręsti, kad vyriškis iš klaidų dar nepasimokė. Be to, pažeidimas buvo padarytas itin įžūliai – prie policijos komisariato.

 

Įvertinus visas aplinkybes, Alytaus apylinkės teismo Alytaus rūmai nutarė vyrui paskirti galutinę 3000 eurų baudą , uždrausti 3 metus naudotis teise vairuoti transporto priemones. Taip pat nutarta konfiskuoti vyriškiui priklausantį automobilį „Opel Vectra-C-Signum“.

 

Kaip teigė Advokatų tarybos pirmininko pavaduotojas Mindaugas Kukaitis, birželio 10 dieną taryba nutarė advokato profesinę veiklą laikinai sustabdyti nuo liepos 1 dienos.

 

„Tačiau teismui  pripažinus jį kaltu ir priėmus baudžiamąjį įsakymą, situacija keičiasi. Kol kas mes baudžiamojo įsakymo nesame matę. Jam įsiteisėjus, Advokatų taryba surengs kitą posėdį, kurio metu bus priimti atitinkami sprendimai.  Jei advokatas iš tikrųjų pripažintas kaltu padaręs nusikalstamą veiką, tikėtina, kad jis iš praktikuojančių advokatų sąrašo bus išbrauktas visam laikui“, - sakė M. Kukaitis.

 

Advokato atžvilgiu priimtas baudžiamasis įsakymas  dar neįsiteisėjęs.  Kaip teigė M. Kukaitis, advokatai nėra vieši asmenys, kadangi kitaip nei teisėjai, pareigūnai, jie atstovauja konkretaus žmogaus interesams.