Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Gandai apie naujus žmones būsimoje valdžioje: „pletkai“ ar tikrovė?

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  14:23, 2019-04-01
N. Cesiulis, A. Vrubliauskas.

Žinomą posakį, kad gyvenime yra trys amžini dalykai: Dievas, „pletkai“ ir remontas, drąsiai galima keisti. Jei dėl Dievo ir apkalbų amžinybės klausimų nekyla, tai remonto vietą, regis, užima rinkimai. Iš pradžių rinkome iš to, ką mums pasiūlė politikai, dabar politikai renkasi vieni kitus. Kas bus naujose koalicijose, kas jau galvoja perbėgti nuo vienų pas kitus, o kas užims po rinkimų atsilaisvinusius aukščiausius valdžios postus?

 

Atsakymai į šiuos klausimus rūpi daugeliui ir politikos sluoksniuose jau minimos konkrečios pavardės. Tiesa, visas reikalas vis dar pridengtas paslapties skraiste – niekas per daug atvirauti nenori, bet kasdien vis daugiau dalykų aiškėja.

 

Išrinktojo Alytaus miesto mero socialdemokrato Nerijaus Cesiulio artimiausioje aplinkoje turėtų dirbti jo bendražygiai ir koalicijos partneriai.

 

Dar prieš antrąjį merų rinkimų turą socialdemokratai pranešė susitarę dėl valdančiosios koalicijos, kurią sudarys socialdemokratai, konservatoriai, „Alytaus piliečių“, valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei liberalų atstovai taryboje.

 

Koalicijoje – penkios politinės partijos ir rinkimų komitetai, tačiau pagrindinius postus, regis, dalinsis tik dvi.  

 

Slaptai viešai kalbama, kad N. Cesiulio pavaduotojais gali tapti socialdemokratė Jurgita Šukevičienė ir konservatorius Andrius Jučas. Pastarojo, kaip galimo kandidato, pavardė nuskambėjo praėjusią savaitę vykusio tarybos posėdžio metu. Iš karto po to salėje pasigirdo ir replika: „O kaip Povilas Labukas?".

 

Kaip galimas administracijos direktorius įvardijamas ilgametis miesto tarybos narys socialdemokratas Henrikas Šivokas. Jo dešiniąja ranka – vienu iš dviejų pavaduotojų, kalbama, galėtų tapti partijos kolega Nerijus Palubinskas. Antrojo administracijos direktoriaus pavaduotojo postas, alytusplius.lt žiniomis, turėtų atitekti konservatoriams. Šį politinio pasitikėjimo postą svarstoma siūlyti Dobilui Kurtinaičiui.

 

Tiesa, kaip galimas kandidatas į admininistracijos direktorius minimas ir socialdemokratas Rolandas Juonys, o vicemerės poste esą labai norėtų išlikti „pilietininkė“ Valė Gibienė. Tačiau tik tris vietas laimėjusiems „Alytaus piliečiams“ ši aukšta pozicija, ko gero, nebus palikta, juolab, kad būti valdančiojoje koalicijoje norėtų ir kol kas už borto likęs judėjimas „Už Alytų“, priešrinkiminės kovos metu visuomeniniais ir ne visuomeniniais pagrindais „demaskavęs“ visus politinius konkurentus.

 

Nors jie esą jokių pretenzijų dėl valdžios postų ir nereiškia, jų galimas atėjimas galėtų iš esmės pakeisti dabartinę koaliciją, iš kurios, teigiama, pasitrauktų tris mandatus laimėję „valstiečiai“. „Už Alytų“ yra iškovoję 5 vietas, tačiau jau ne tik politikos užkulisiuose, bet ir viešojoje erdvėje pasirodė svarstymų apie galimą skilimą – esą Sigitas Leonavičius ir Valius Misevičius su buvusiais bendražygiais ilgai vienose rogėse nesėdės.

 

Alytaus rajone, kur mero postas liko Algirdo Vrubliausko rankose, pasikeitimų bus mažiau, bet kol kas jie saugomi po dar didesniu paslapties šydu. Alytusplius.lt žiniomis, tarp svarstomų kandidatų į artimiausius mero aplinkai postus – administracijos direktoriaus ir vicemero – minimos Dalios Kitavičienės, neseniai laimėjusios Alytaus miesto savivaldybės medicininės reabilitacijos ir sporto centro direktoriaus konkursą, verslininko Mindaugo Aldonio ir dabartinės Alytaus rajono savivaldybės Finansų ir investicijų skyriaus vedėjos Gintarės Jociunskaitės pavardės. D. Kitavičienė ir M. Aldonis yra išrinkti į Alytaus rajono savivaldybės tarybą pagal TS-LKD sąrašą.

 

Rajono konservatoriai prieš antrąjį rinkimų turą paskelbė sutarę dėl bendro darbo su socialdemokratais. 

 

Būsimiems koalicijos partneriams socialdemokratams, laimėjusiems du mandatus, nepatvirtintais duomenimis, liks iki dabar turimas administracijos direktoriaus pavaduotojo postas – šias pareigas ir toliau turėtų eiti Virginijus Pranskevičius. Rajono mero patarėjo pareigas, kalbama, užims dabartinis vicemeras, „socdemas“ Arvydas Balčiūnas.

 

Kaip bus iš tiesų, parodys laikas. Pateiktų kandidatų tinkamumą eiti administracijos direktoriaus pareigas dar turės patikrinti valstybės saugumo departamentas. Kitoms pareigybėms jo pažyma nėra būtina.

 

O mes tik patikiname, kad šiame tekste pateikta informacija nėra balandžio 1-osios papokštavimai. Kai aplink tiek daug melo, persipynusio su tiesa, kai tiek daug noro trokštamą pateikti už esamą, kam dar meluoti? Juk geriausias pokštininkas yra gyvenimas. Tik mokėkime juoktis! O visuose ganduose yra dalis tiesos!

Komentarų nėra