Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Gali prireikti naujo vaikų darželio, o kol kas bus naujos grupės

Raimonda Bernatavičienė  •    •  8:45, 2020-06-27
Asociatyvi nuotr.

Tėvams, laukiantiems, kol jų vaikui atsiras vieta lopšelyje-darželyje Alytuje – geros žinios. Viliamasi, kad  nuo rugsėjo vietos turėtų užtekti visiems. Ketvirtadienį vykusiame tarybos posėdyje politikai patvirtino lopšelių-darželių ir mokyklų-darželių grupių skaičių ir  apsisprendė, kur bus steigiamos 7 naujos grupės, kuriose pasiskirstys savo eilės laukiantys vaikai.

 

Tiesa, sutarti dėl grupių skaičiaus ir priimti galutinį sprendimą, tarybos nariams nebuvo lengva – daug diskusijų sukėlė sprendimai dėl lopšelių-darželių „Girinukas“ ir „Vyturėlis“. Politikams teko apsispręsti, ar steigti po 1 naują grupę tiek „Girinuke“, tiek „Vyturėlyje“, ar steigti 2 naujas grupes „Vyturėlyje“, o „Girinuke“ naujų grupių neformuoti.

 

Tarybos nariams kilo klausimas, tai į kurį darželį yra susidariusi ilgesnė laukiančiųjų eilė? Kaip informavo Alytaus miesto savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas, šiuo metu į „Girinuką“ vietos laukia 31 vaikas, o į „Vyturėlį“ eilės nėra.

 

Bet kai kurie tarybos nariai siūlė verčiau steigti daugiau grupių „Vyturėlyje“, skirti jam finansavimą, kad čia būtų atliktas remontas, ir tėvai norėtų vesti vaikus. Kiti tvirtino, kad reikia sudaryti galimybes tėvams vaikus vesti ten, kur jie nori, o šiuo metu eilė yra susidariusi būtent į „Girinuką“.

 

„Jei įsteigsime tik „Vyturėlyje“, tai nereiškia, kad tėvai vaikus leis čia. Tikėtina, kad jie vis vien lauks vietos „Girinuke“, - pastebėjo V. Valūnas.

 

Ilgokai pasiginčiję tarybos nariai galiausiai nubalsavo už tai, kad naujos grupės būtų įkurtos ir „Girinuke“, ir „Vyturėlyje“. 

 

Tad nuo rugsėjo Alytaus lopšeliuose-darželiuose „Girinukas“, „Putinėlis“ ir „Volungėlė“ atsiras po  1 ankstyvojo amžiaus vaikų ugdymo grupę, o lopšeliuose-darželiuose „Linelis“, „Nykštukas“,  „Vyturėlis“ ir „Boružėlė“ - po 1 ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymo grupę. Iš viso bus atidaromos 7 naujos grupės.

 

Politikai atkreipė dėmesį, kad nors dabar vietų pakaks, jau reikia galvoti apie ateitį. Jei poreikis didės, teks ieškoti, kur atidaryti naują darželį.

 

Birželio mėnesio duomenimis Alytaus miesto lopšeliai-darželiai ir mokyklos-darželiai gavo 695 prašymus dėl vaikų priėmimo į ankstyvojo ir ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymo grupes. Iš jų 135 prašymai dėl vietų stokos buvo netenkinti.

 

Alytaus miesto vadovų siekis - kad vietas ikimokyklinio ugdymo įstaigose gautų visi vaikai, norintys lankyti lopšelius-darželius ir mokyklas-darželius. Tad papildomos grupės bus įsteigtos panaikinant edukacines erdves, administracinius, metodinius kabinetus.