Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 16 806

Gaisro poveikis alytiškių sveikatai: daugėja besikreipiančių į medikus

Ina Grigūnaitė - Skrabulienė  •    •  12:15, 2019-10-21
Dūmų gerokai mažiau, bet jie vis dar pavojingi.
Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos nuotr.

Alytaus medikai sulaukia vis daugiau į juos besikreipiančių žmonių, kurie skundžiasi galimai dėl gaisro padangų gamykloje „Ekologistika“ pablogėjusios savijautos. Žmonės skundžiasi pykinimu, galvos skausmu, akių perštėjimu, padidėjusiu kraujospūdžiu.

 

Alytaus apskrities S.Kudirkos ligoninės direktoriaus pavaduotojo Dmitrijaus Kačiurino teigimu, ligoninės priėmimo skyriuje visiems besikreipiantiems buvo suteikta pagalba, atlikti reikalingi tyrimai. Paaiškėjus, kad didesnio pavojaus sveikatai nėra, žmonės išleisti gydytis į namus.

 

,,Masiškai gyventojai nesikreipė, užfiksuoti tik pavieniai atvejai“,- sakė gydytojas.

 

Anot jo, šiomis dienomis kasdien į Skubios pagalbos skyrių kreipiasi po keletą alytiškių, kuriuos kamavo pykinimas, vėmimas, galvos skausmas, akių perštėjimas.

 

Sekmadienį dėl tokių negalavimų į ligoninę kreipėsi 4 alytiškiai: du vaikai ir du suaugusieji. Kitomis dienomis užfiksuoti tik pavieniai besikreipiančiųjų atvejai.

 

D. Kačiurinas paminėjo vieną išskirtinį atvejį, kai kreipėsi netoli Putinų gatvės gyvenantys alytiškiai, kurių 4 mėnesių dukrai staiga atsirado neįprastų odos pakitimų – mergaitė buvo išberta. Netoli gaisro židinio gyvenantys mažylės tėvai išsigandę, kad tai gali būti gaisro pasekmė, kreipėsi į Alytaus ligoninės Skubios pagalbos skyrių.

 

Alytaus ligoninėje nėra galimybių nustatyti, ar mergaitei odos pakitimai atsirado dėl oro užterštumo. Vaikas buvo išvežtas į Kauno klinikas, kur po gydytojo toksikologo konsultacijos ir išsamesnių tyrimų turėtų paaiškėti bėrimo priežastis.

 

D. Kačiurino teigimu, odos pakitimai gali būti viena iš gaisro pasekmių žmogaus sveikatai.

 

,,Jeigu žmonės pajunta neįprastus jiems simptomus, tokius kaip pykinimas, užsitęsęs galvos skausmas, svaigimas, oro trūkumas,  turi kreiptis į šeimos gydytoją arba į Skubios pagalbos skyrių, o ne gydytis patys“, - pataria medikas.

 

Aly­taus ap­skri­ties S. Ku­dir­kos li­go­ni­nėje, anot D. Kačiurino, šiuo metu yra nevėdinamos patalpos, išjungta ventiliaciją, kad būtų išvengta toksiškų medžiagų patekimo į aplinką. Dūmų kvapo  ligoninės aplinkoje nejaučiama.

 

,,Kol gaisras neužgesintas, žmonės turi nepanikuoti, bet išlikti budrūs ir vadovautis ne gandais, o specialistų rekomendacijomis“, - pabrėžė D. Kačiurinas.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra