Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Festivalis „Nepatogus kinas“ atkeliauja į Jurgio Kunčino viešąją biblioteką

Organizatorių informacija  •    •  11:48, 2022-10-03

Tarptautinis dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ spalio 8 – 30 d. vėl pasklis po visą Lietuvą. Tarptautiniuose festivaliuose kruopščiai atrinktus filmus bus galima išvysti ne tik kino ir namų ekranuose – Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos lankytojai galės nemokamai žiūrėti visą 16-ojo „Nepatogaus kino“ programą. Kai kuriuos filmus biblioteka pakvies susiburti žiūrėti kartu, o po jų pasiliks pokalbiams su festivalio rengėjais ir filmų kūrėjais.

 

„Visuomet norėjome rinktinius festivalio filmus parodyti kuo didesniam žiūrovų ratui, tad prieš kelerius metus subūrėme patikimų ir motyvuotų partnerių tinklą  – juk kone kiekviename mieste ir miestelyje yra įsikūrusi biblioteka. O jos lankytojai – smalsūs, žingeidūs, kokybišką kultūrinį turinį mėgstantys žmonės. Šiemet „Nepatogaus kino“ programą rodys 190 šalies bibliotekų ir labai džiaugiamės, kad Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka jungiasi prie mūsų. Žiūrovai čia galės nemokamai pažiūrėti kad ir visus 50 filmų – tikrų, realybę keičiančių istorijų iš viso pasaulio“, – pasakoja festivalio „Nepatogus kinas“ vadovas Gediminas Andriukaitis.

 

Šiemetinėje festivalio programoje nugulusios istorijos – netikėtos, įkvepiančios, atviros, drąsios, iššaukiančios, demaskuojančios. „Nepatogaus kino“ pagrindinėje konkursinėje programoje dėl geriausio filmo titulo varžysis 9 filmai. Festivalyje taip pat įvyks dviejų lietuvių kūrėjų filmų premjeros: „Nepatogų kiną“ atidarantis Linos Lužytės „Piknikas Morijoje“ bei režisierių Martos Dauliūtės ir Viktorijos Šiaulytės filmas „Geras gyvenimas“.

 

Specialiojoje programoje „Like, share, subscribe“ kalbės jaunimas: apie tai, kodėl geidžiamiausia profesija jiems – nuomonės formuotojas arba kodėl susipažinimas internete gali būti netgi nuoširdesnis nei gyvas. Programos „Ekranų galia“ filmai paskatins permąstyti televizijos, interneto ar net pačių filmų įtaką mums mėginant apsispręsti, ko gi reikėtų nekęsti, ką palaikyti ar net kaip geisti. Na, o muzikinės programos filmai pakvies kurti savo taisykles – išsakyti drąsiausias mintis ir šokti taip, lyg niekas tavęs nematytų.

 

Programų „Tau čia nėra vietos“ ir „Karta po kartos“ filmų veikėjai – trapūs ir pažeidžiami, gyvenantys sudėtinguose istoriniuose kontekstuose ar nedėkingose šeimyninėse aplinkybėse, tačiau tuo pačiu jie – itin stiprūs bei atsparūs įvairioms negandoms. O programos „Pati kalta“ filmai iš arčiau pažvelgs į moteris, kurios vis dar dažnai kaltinamos dėl savo nelaimių ir kurios iki šiol priverstos kovoti už teisę valdyti savo gyvenimus.

 

Tradicinėje jaunimui skirtoje programoje „Filmai, padedantys augti“ – kaip visuomet šmaikščios, įkvepiančios, pasaulį keičiančios ir kartais nepatogios, bet tikros istorijos. Na, o kitos tradicinės festivalio programos „Filmai už gamtą“ dokumentikos kūrėjai priversti aptarinėti vis sudėtingesnes temas – laikas kalbėti apie keliais centimetrais pakilsiantį jūros lygį, rodos, praėjo.

 

Visus „Nepatogaus kino“ filmus galima žiūrėti bibliotekoje esančiuose kompiuteriuose, kuriems suteikta prieiga prie virtualios „Nepatogaus kino“ salės, tik rekomenduojame atsinešti savo ausines. Laikus filmų peržiūrai galima rezervuoti telefonu (8 315) 73 124, o prisijungimus prie virtualios kino salės suteiks bibliotekos darbuotojas.

 

„Nepatogus kinas“ ragina žiūrovus kuo labiau pajusti festivalio dvasią ir kviečia filmus žiūrėti ne tik pavieniui, bet ir specialių bibliotekose vyksiančių seansų metu. O pažiūrėjus, pasilikti drauge pasidalinti įspūdžiais ir pasikalbėti apie tai, kas tiesų svarbu. Tad visoje Lietuvoje pasklidusios bibliotekos pakvies savo lankytojus susiburti prie ekranų keliems bendriems seansams.

 

Spalio 26 d., trečiadienį, 12 val., į biblioteką kviečiame vaikus ir jaunimą – kartu žiūrėsime du trumpametražius filmus. Filmas „Meškos problema“ (rež. Jack Weisman, Gabriela Osio Vanden) nukels į kliūčių ruožą, kurį meškos turi įveikti savo kasmetinės migracijos metu. O filme „Du medžiai Jeruzalėje“ (rež. Juan Pablo De Gamboa) kartu aplankysime sodą su 2000 medžių – kiekvienas jų mena herojišką žydų gelbėtojų istoriją.

 

Apie „Nepatogų kiną“:

 

„Nepatogus kinas“ – nuo 2007 m. kasmet vykstantis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis. Tai yra nekomercinis renginys, siekiantis kurti erdvę žmogaus teisių, politikos, socialinės atsakomybės, tvarumo temomis, supažindinti visuomenę su pasaulinėmis aktualijomis, skatinti būti sąmoningiems ir kritiškiems. Festivalio metu pristatoma turtinga dokumentinių filmų programa, rengiami susitikimai su kino kūrėjais, organizuojamos diskusijos su filmų herojais, žmogaus teisių aktyvistais ir ekspertais. Vienas pagrindinių festivalio rėmėjų – Lietuvos kino centras.

Komentarų nėra