Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Festivalį „Alytaus adrenalinas“ vainikuos gatvių lenktynės – Lietuvos „Street Race“ čempionato etapas

Organizatorių informacija  •    •  8:58, 2023-08-21
Asociatyvi nuotr.
Organizatorių nuotr.

Paskutinis vasaros savaitgalis Alytuje šiemet bus pažymėtas itin išskirtinai. Čia rengiamas net dvi dienas truksiantis festivalis „Alytaus adrenalinas“. Jame pagrindiniu smuiku grieš automobilių sportas, o dviejų dienų renginių maratoną vainikuos po poros metų grįžtančios gatvių lenktynės – penktasis Lietuvos automobilių „Street Race“ čempionato etapas, kurį čia organizuoja „Jaunasis lenktynininkas“ ir „Marimotors Racing“.

 

Rugpjūčio 26-27 dienomis Alytuje veiksmo bus išties daug. Čia orientacinėse automobilių varžybose „Ladies Go“ varžysis moterys, bus organizuojamas žiūrovų slalomas, vyks traukos lenktynės, „Street Race Warm-up“ sesija, o vyšnia ant adrenalino kupino torto taps penktasis Lietuvos automobilių „Street Race“ čempionato etapas. Greta visų šių automobilių sporto renginių abi festivalio dienas vyks ir mugės, bus apstu įvairių veiklų visai šeimai.

 

Rugpjūčio 27-ą dieną Alytuje, Naujosios gatvės atkarpoje nuo Poliklinikos iki PC „Jotvingis“ vyksiančios „Street Race“ automobilių varžybos bus išties intriguojančios, mat jų dalyvių sąrašas artėja prie šimto sportininkų. Čia bus galima išvysti pačius greičiausius šios disciplinos lenktynininkus, kurie priešpaskutinį kartą šiemet stos prie starto kovoje dėl metinės įskaitos taškų.

 

SGC-1 klasėje šiuo metu lenktynėms jau yra užsiregistravę 10 dalyvių. Po keturių sezono etapų šioje klasėje lyderiauja Agnius Narbutas, laimėjęs visus iki šiol vykusius etapus ir turintis 48 taškus. Jei šis jaunuolis laimės ir Alytuje, dar net nesibaigus sezonui jis užsitikrins pirmąjį Lietuvos „Street Race“ čempiono titulą. Antroje vietoje kol kas žengia vienas iš šio renginio Alytuje organizatorių Lukas Jaruševičius su 33 taškais. Trečioje vietoje šiuo metu klasifikuojamas Radmilas Pusvaškis, turintis 22 taškus. Tačiau nuo jo vos tašku atsilieka ir ambicijų aplenkti oponentą tikrai nestokoja Lukas Staškūnas. Nuo pastarojo per vieną tašką rikiuojasi Artūras Kazakauskas, tad kova dėl trečiosios metinės įskaitos vietos žada būti tikrai arši.

 

Klasėje SGC-2 Alytuje startuos net 15 dalyvių. Su 40 taškų čia kol kas pirmauja Vykintas Šakalis. Tomas Putanas turi 35 taškus ir žengia antras, o Tadas Malinauskas su 27 taškais šiuo metu įsitvirtinęs trečioje vietoje.

 

Net 18 dalyvių jau užsiregistravo į klasę SGC-3. Po keturių etapų jos lyderiu laikomas Aivaras Karsokas, kurio sąskaitoje – 37 taškai. Martynas Mickevičius turi 31 tašką ir rikiuojasi antras, o štai dėl trečiosios vietos verda itin artima kova. 27 taškus turi ir trečias žengia Tomas Kuzmarskas, tačiau nuo jo vos vienu tašku atsilieka Martynas Kavaliauskas.

 

17 sportininkų pateikė paraiškas varžytis SGC-4 klasėje. Joje po keturių etapų 42 taškus yra surinkęs ir varžovams praktiškai jau nepavejamas Simonas Kazbaras. Tačiau už jo nugaros atmosfera kaista tarsi stabdžių diskai greičio gesinimo zonoje po ilgos tiesiosios. Iš paskos lyderio net šeši varžovai telpa į penkių taškų diapazoną. Su 23 taškais antras rikiuojasi Pavel Viduto. Po 22 taškus turi ir trečiąją vietą dalijasi Vytautas Bogžiūnas ir Andrius Macys. Už pastarųjų net trys dalyviai turi po 19 taškų ir tikrai puoselėja ambicijas pakilti dar aukščiau. Čia vienodą balų skaičių yra surinkę Vidmantas Jankūnas, Mindaugas Rickevičius ir Donatas Rutkauskas.

 

Visuomet gausiausioje OC klasėje startuoti ruošiasi 29 sportininkai, į šią įskaitą susibūrę iš visų kitų klasių. Čia kol kas geriausiai atrodo SGC-4 klasės lyderis Simonas Kazbaras, turintis 32 taškus. Nuo jo 4 taškų deficitą turi Pavel Viduto, o su 21 tašku trečias žengia Vytautas Bogdžiūnas. Nuo pastarojo minimaliu skirtumu atsilieka Mindaugas Rickevičius.

 

Taigi, penktasis „Street Race“ sezono etapas Alytuje bus išties reikšmingas dalyvių pozicijoms metinėje įskaitoje, kadangi po jo liks tik vienerios lenktynės, tad tie, kurie turi ambicijų kovoti dėl čempionų vardų, visus kozirius atversti turės jau dabar. Sekmadienį varžybos čia prasidės 10 val. ir tęsis iki pat 18.30 val., kai dalyvių pasiekti rezultatai bus įtvirtinti iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje.

 

Beje, renginio organizatoriai slalomo lenktynininkais kvies tapti ir žiūrovus. Šeštadienį išbandyti vairavimo įgūdžius slalomo trasoje turės galimybę visi norintys. Jie su savo automobiliais už simbolinį mokestį galės pasijusti tikrais „Street Race“ lenktynininkais ir pasivažinėti sekmadienio varžyboms įrengtoje trasoje. Šiems važiavimams registracija vyks vietoje, Naujojoje gatvėje.

 

Daugiau informacijos apie festivalį „Alytaus adrenalinas“ galite sužinoti „Facebook“ renginyje, o Lietuvos automobilių „Street Race“ dalyvių sąrašą, registraciją ir kitą informaciją rasite čia.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai