Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 23 465

Europos paveldo dieną – pasivaikščiojimas po rudenėjantį Simną

Alytaus rajono savivaldybės inf.  •    •  21:48, 2019-09-23
Pasivaikščiojimą po Simną dalyviai įsiamžino jo bažnyčioje.
Alytaus rajono savivaldybės nuotr.

Kiekvienais metais rugsėjo mėnesį Alytaus rajono savivaldybė organizuoja Europos paveldo dienoms skirtus renginius ir pristato vis kitą jo sritį. Šiemet rugsėjo 20 dieną Simne vyko pažintinis pasivaikščiojimas ir viktorina ,,Kultūros paveldas Simne: pažink ir pramogauk“.

 

Simnas yra viena anksčiausiai Užnemunėje atsiradusių gyvenviečių. Neatsitiktinai miesto istorinė dalis yra įtraukta į Kultūros vertybių registrą, tačiau jame yra ir daugiau kultūros paveldo objektų, istorinių pastatų. Juos ir aplankė pažintinio pasivaikščiojimo dalyviai.

 

Apie Europos paveldo dienas, jų istoriją susirinkusiesiems papasakojo savivaldybės Komunalinio ūkio skyriaus vyr. specialistas Vytenis Skendelis, su įdomiausiomis Simno miesto vietomis, istorijos faktais supažindino Simno gimnazijos moksleiviai bei Alytaus turizmo informacijos centro vyr. specialistė Birutė Malaškevičiūtė.

 

Pažintinio pasivaikščiojimo su Simnu dalyviai  aplankė ir išgirdo pasakojimų apie miesto istorinį centrą, sinagogą, Lietuvos partizanų kapus, esančius kapinėse, Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią bei joje esančias vertybes.

 

Renginio pabaigoje bažnyčioje vyko viktorina, buvo užduodami klausimai apie pasivaikščiojimo metu aplankytus objektus, Simno miesto istoriją, Europos paveldo dienas. Teisingai į juos atsakiusieji namo iškeliavo su laimėtais suvenyrais ir leidiniais.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra