Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Erdvinius antkapius kuriantis dzūkas neatsigina klientų

Raimonda Andriulionytė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  9:41, 2016-11-01
D. Kondratavičius.
AlytusPlius.lt nuotr.

Neatsisukus neįmanoma praeiti. Taip dažnai apie varėniškio Dariaus Kondratavičiaus gamintus išskirtinius antkapius atsiliepia kapinėse juos pastebėję žmonės. Idėjos autorius tikina, kad tokie erdviniai antkapiai ne tik gražūs, bet ir labai praktiški – nereikia nei ravėti žolės nuo kapo, nei papildomai sodinti ant jo gėlių.

 

Antkapiuose pavaizduotos gėlės, balandžiai, angelai ir kiti piešiniai atrodo lyg tikri, primena 3D atvaizdus. Šių metų balandžio mėnesį verstis tokių antkapių gaminimo verslu pradėjęs dzūkas jau sulaukia daugybės skambučių tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio.

 

„Daugiau Lietuvoje niekas nieko panašaus nedaro. Paveikslėliai ant grūdinto stiklo yra piešiami specialia technika ir dažais. Atvaizdai atsparūs oro pokyčiams, saulei, yra ilgaamžiai. Be to, klientui panorėjus, nusibodusį paveikslėlį mes vėl po kiek laiko galime pakeisti nauju“, - sakė 34 metų varėniškis.

 

Pasak jo, žmonių norai būna patys įvairiausi. Vieniems ant kapo užtenka gėlės atvaizdo, kiti paveikslėlį nori susieti su velionio pomėgiu, gyvenimo būdu. Ant antkapio galima pavaizduoti ir žmogaus nuotrauką.

 

„Paveikslėlis turi atitikti tam tikrą dydį, raišką. Nors dažniausiai klientai renkasi iš mūsų siūlomų atvaizdų, mes visada įsiklausome į jų norus ir galime antkapį pagaminti su konkrečiu jų norimu paveikslėliu. Pastebėjau, kad daug kas rinkdamasis paveikslėlį atsižvelgia į mirusio žmogaus amžių. Vyresniems dažnai parenkami vaizdai su gėlėmis“, - apie kapinių madų tendencijas pasakojo naujovės sumanytojas.

 

Mintis gaminti erdvinius antkapius jam gimė po to, kai tokį antkapį jis pagamino savo artimam mirusiam žmogui.

 

„Kad viskas pavyktų, reikėjo nemažai pasistengti. Idėją gvildenau daugiau negu metus. Mano tikslas buvo įgyvendintas ir nusprendžiau tokią paslaugą teikti ir kitiems“, - kalbėjo D. Kondratavičius, patikinęs, kad antkapis yra patvarus. Ant jo galima dėti ne tik gėles ir žvakes – jis atlaikytų net jeigu ant antkapio užliptų žmogus.

 

Naują verslą pradėjęs varėniškis daugiausia klientų sulaukia iš Vilniaus, Kauno, Anykščių, Šiaulių. Dzūkijoje tokių antkapių pageidavo tik keletas žmonių. Vieną teko gaminti Miroslave esančiose kapinėse, kitą – Varėnoje.

 

„Žinoma, yra visokių nuomonių, visiems neįtiksi. Vieniems gražu, kitiems nelabai. Bet jeigu žmonės tokią paslaugą užsisako, vadinasi, ji yra reikalinga. Daug žmonių gyvena užsienyje, negali dažnai lankyti artimųjų kapų ir toks antkapis jiems yra tikras išsigelbėjimas, nereikia sukti galvos, ar kapas sutvarkytas, nes žinai, kad jis tikrai atrodo tvarkingai“, - sakė idėjos autorius. 

 

Ar tokių antkapių kaina eiliniam piliečiui yra „įkandama“? Kaip tikino D. Kondratavičius, kvadratinis metras tokio antkapio kainuoja 280 eurų. Paprastai antkapis užima 5,5-6 kvadratinių metrų plotą.

 

„Klientų turiu jau ir kitiems metams. Nemažai – ir iš Dzūkijos“, - teigė varėniškis.

 

Komentarų nėra