Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Erasmus+ projekto „Code your Future“ veikla– būsimųjų Europos kūrėjų mokykla

Jotvingių gimnazijos mokytojai Daiva Baliukonytė, Agnė Jenčiūtė, Rolandas Bartkus  •    •  8:29, 2022-05-11

Alytaus Jotvingių gimnazija 2022m. balandžio 25 – 29 dienomis sėkmingai organizavo trečiąjį  tarptautinio Erasmus+ projekto ,,Code Your Future"( Programuokite savo ateitį) partnerių susitikimą. Tai projektinė veikla, kuri bendram darbu sujungė dvi Turkijos, po vieną Estijos, Ispanijos, Belgijos ir Lietuvos mokytojų ir mokinių komandas. Projekto vadovai Janina Kuchalskienė, Rolandas Bartkus ir Loreta Surdokienė Jotvingių gimnazijoje organizavo interaktyvias veiklas, ekskursijas, susitikimus, per visas penkias dienas dalyviai išgyveno daug gražių bendradarbiavimo akimirkų. 

 

Pirmą dieną visų šalių dalyvių atstovai prisistatė ir susipažino su Jotvingių gimnazijos erdvėmis, skirtomis ugdymui ir poilsiui, aktų salėje juos pasveikino gimnazijos direktorius Donatas Vasiliauskas. Išradingai apie mokyklą pasakojo direktoriaus pavaduotojos ugdymui Rasa Dainauskienė ir Renata Romanovienė bei informacinių technologijų mokytojai. Kiekviena svečių komanda mokė savo kalba pasisveikinti, prisistatyti ir palinkėti geros dienos. 

 

Vizito į Alytaus miesto savivaldybę metu projekto dalyviai susitiko su vicemere Jurgita Šukevičiene, susipažino su miesto savivaldos veikla, o vėliau gėrėjosi aukščiausiu Lietuvoje pėsčiųjų tiltu, Alytaus miesto skverais ir parkais. 

 

Mūsų svečius visur lydėjo gimnazijos mokiniai savanoriai ir projektinėje veikloje dalyvavę mokytojai. Kitos turiningos veiklos dienos buvo skirtos mokytojų pažinčiai su Druskininkais, mokytojų ir mokinių – su Vilniumi ir Trakais. 

 

Mokiniai ne tik keliavo,  bet ir dalyvavo STEAM veikloje ,,Perkelti žmogaus jutimus robotui“ Alytaus kolegijoje arba Jotvingių gimnazijos technologijų kabinete grafinio dizaino užsiėmimuose, kuriems vadovavo informacinių technologijų mokytojas Rolandas Bartkus. Mūsų gimnazijos socialiniai partneriai, Alytaus kolegija ne tik supažindino su studijų programomis, bet ir leido naudotis STEAM centro erdvėmis.

 

Šiuolaikinė mechatronika jau pasiekė tokį lygmenį, kad „toli už nugaros“ paliko kai kuriuos žmogaus gebėjimus. Pavyzdžiui, įprastinius dronus valdantis mikrovaldiklis sugeba kur kas greičiau sureaguoti į besikeičiančias aplinkos sąlygas, nei žmogus sugeba ištiesti ranką ar suvaldyti pusiausvyrą. Kaip galėtume palengvinti žmogaus, kuris neturi kažkokio pojūčio, pavyzdžiui, regos, gyvenimą? Kokius darbus galėtų atlikti robotai, gavę papildomus pojūčius? Veiklos tikslas - atliekant eksperimentus su mikrovaldikliu ir jutikliais imituoti tam tikrus žmogaus pojūčius ir juos pritaikyti mechatroninėms sistemoms valdyti. ,,Žvelgdami į netolimą ateitį ir ugdome jaunuosius Europos kūrėjus, gebančius kurti, greitai reaguoti į besikeičiančias aplinkos sąlygas“, – teigė vienas delegacijos pedagogų. – Žmonėms šiandien tenka naudotis aibe pagalbinės įrangos, kad būtų galima plačiau tyrinėti ir pažinti mus supantį pasaulį“. 

 

Svečius globojo ir įvairioje gimnazijos projektinėje veikloje dalyvaujantys mokytojai (Lina Rutkauskaitė, Virginija Klusevičienė, Rima Bartkienė, Virginija Svinkūnienė, Lina Petraškienė, Lina Račkienė, Rasa Zubrickienė, Agnė Jančiūtė, Brigita Ivoškienė), bet ir gimnazijos mokinių taryba. Jotvingiškiai gimnazistai mokiniams iš Turkijos, Ispanijos, Belgijos ir Estijos organizavo išvyką į Alytaus kraštotyros muziejų, pasivaikščiojimą sakurų alėja ir įspūdingą lazerių programą (Gintautas Stonys), diskoteką, Flash mob veiklą. Sėkmingą viešnagę vainikavo atsisveikinimo vakaro refleksija. 

 

Pasak projekto vadovų, dalyviams labai patiko, kad Jotvingių gimnazijoje buvo gerai suderinta ir intensyvi kūrybinė veikla, ir poilsis, kad patys dalyviai turėjo galimybę pasigaminti marškinėlius su logotipais, jiems buvo skanus ir mūsų gimnazijoje patiektas maistas. Svečių šalių dalyviai žavėjosi Lietuva, pastebėjo, kad visur tvarkinga, ne tik miestuose, bet ir kaimeliuose labai gražu.  

 

Šis  Erasmus+ projektas  nėra vienadienis, tai ilgalaikė ir nuosekli veikla, todėl prisimename, kaip 2022 m. kovo 14 - 18 dienomis Alytaus Jotvingių gimnazijos komanda – mokytojai Rolandas Bartkus, Agnė Jenčiūtė ir  gimnazistai Ugnė Anufrejevaitė, Deimantė Burbaitė, Eligijus Budrys, Gabrielius Jonynas bei Andrius Rakauskas svečiavosi Turkijoje, Manavgat mieste vykusiame antrajame projekto partnerių susitikime. Projekte dalyvavo mokyklos iš Ispanijos, Turkijos, Belgijos, Estijos ir Lietuvos. Mokiniai susipažino su šalių partnerių komandomis, Arduino projektų kūrybinėse dirbtuvėse gimnazistai skirtingose grupėse atliko jiems skirtas užduotis: surinko Arduino projektų modelius, parašė programinį kodą Arduino valdikliams ir išbandė praktiškai projektų modelių veikimą. Tarp programavimo ir robotikos užsiėmimų viena diena buvo skirta vien tik pažintinei ekskursijai: dalyviai aplankė Aspendos amfiteatrą, kuris yra geriausiai išsilaikęs iki šių dienų, ten turėjo unikalią galimybę pasiklausyti mini koncerto ir įsitikinti, kad akustika nuostabi, nereikia jokių mikrofonų. Pakeliui į Antaliją apžiūrėjo Düden krioklius, pasivaikščiojo Antalijos senamiestyje su vingiuojančiais gatvelių labirintais. 

 

Tarptautinio projekto Erasmus+ „Code your Future“ veikla– būsimųjų Europos kūrėjų mokykla, kurioje sėkmingai įsitvirtino Alytaus Jotvingių gimnazijos, STEAM veiklos ambasadorės Lietuvoje, mokiniai ir jų mokytojai. 

Projektas yra finansuojamas ES lėšomis. 

 

Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai