Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Erasmus+ programos projektas „Valdyk pyktį“ tęsiasi kitoje erdvėje

Piliakalnio progimnazijos informacija  •    •  14:29, 2020-11-24
Asociatyvi nuotr.
Piliakalnio progimnazijos nuotr.

Vietoj susitikimo su partneriais iš Italijos, Čekijos, Airijos, Turkijos gyvai, lapkričio 9 – 13 dienomis vyko virtualus Erasmus+ projekto „Valdyk pyktį“ susitikimas. Projekto šalis koordinatorė – Lietuva, Alytaus Piliakalnio progimnazija. Iš viso yra numatyti penki partnerių susitikimai, du iš jų – kartu su mokiniais.

 

Nors visas pasaulis kovoja su Covid-19, tačiau dėka glaudaus bendradarbiavimo  Piliakalnio progimnazija iššūkius siekia paversti galimybėmis. Projektas „Valdyk pyktį“ suteikia mokyklos bendruomenei galimybes pažvelgti į kitas kultūras, susidraugauti su kitų šalių mokiniais. Tai yra galimybė susiburti, atrasti vienas kitą, taip pat ir save. Ir kur geriau tai padaryti, jei ne su mokiniais, dalinantis Erasmus+ patirtimi. Progimnazija užmezgė tvirtą partnerystę ir sukūrė dar daugiau galimybių savo mokiniams.

 

Virtualaus seminaro / susitikimo metu vyko  paskaitos, diskusijos, dalijimasis gerąja patirtimi. Pirmąją dieną prisistatė Piliakalnio progimnazija, kuri tuo pačiu pristatė Alytų ir Vilnių. Parodė mokinių kurtus trumpametražius filmus apie mokyklą, mokinių tarybą bei Alytupį, gyvenvietę esančią šalia Piliakalnio.

 

Kitų virtualių susitikimų metu vyko paskaitos ir seminarai. Piliakalnio progimnazija pakvietė Kristiną Baranauskienę, PPT psichologę, kuri papasakojo, kaip padėti vaikams suvaldyti pyktį, kaip vaikų piešinių dėka skirtingais gyvenimo tarpsniais galima atskleisti jų pykčio pokyčius.

 

Alytaus muzikos mokyklos direktorė prof. dr. Aldona Vilkelienė pristatė, kaip susijusi muzika ir pykčio valdymas. Muzikos terapija yra be galo veiksminga priemonė, norint suvaldyti pyktį.

 

Taip pat buvo pakviesta Karolina Kucevičiūtė, LMS Alytaus miesto savivaldybės mokinių tarybos prezidentė. Ji papasakojo, kas yra mokinių taryba, kokios funkcijos, tikslai, nariai ją sudaro. Taip pat ji pristatė moksleivio požiūriu, kas yra pyktis ir būdus jį suvaldyti.

 

Kartu su partneriais ir progimnazijos mokytojomis Vilma Steniukyniene, pradinių klasių vyr. mokytoja, ir Rita Barysiene, matematikos mokytoja metodininke, buvo aptartos eTwinnig programos galimybės ir „Mobility tool“ (Europos komisijos elektroninė sistema, skirta administruoti mobilumo projektus, gavusius ES Mokymosi visą gyvenimą programos dotaciją).

 

Projektas „Valdyk pyktį“ glaudžiai susijęs su progimnazijoje vykdoma psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencine programa „Savu keliu“, su kuria taip pat buvo supažindinti  partneriai. Aptartos įvairios praktinės veiklos, padedančios mokiniams valdyti pyktį, tokios kaip pykčio matuoklis, dienoraštis, pykčio žemėlapis, nusiramino planas ir kitos.

 

Airijos, Čekijos, Turkijos ir Italijos šalių mokytojai pasidalino savo gerąja patirtimi vykdant projekto veiklas. Galiausiai po ilgų diskusijų ir aptarimo, buvo nutarta paskatinti mokinius bendrauti vienus su kitais elektroniniais laiškais eTwinning platformoje, pažinti vieni kitus.

 

Siekiant mokinių gerovės, galima rasti bendradarbiavimo ir bendravimo būdų bei metodų, nesvarbu, kurioje pasaulio vietoje randamės.