Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

„Erasmus+“: mokiniai leidosi į virtualią kelionę Rumunijoje

Lilija Mikalauskaite – Džiumajeva, anglų kalbos mokytoja metodininkė  •    •  10:19, 2021-04-02
Panemunės progimnazijos nuotr.

Kaip pamatyti ilgamečius projekto partnerius, jeigu negali pas juos nuvykti? Ogi surengti virtualų mobilumą!

 

Alytaus Panemunės progimnazija kartu su projekto partneriais iš Rumunijos, Graikijos ir Kipro kovo 22, 23 ir 26 dienomis dalyvavo „Erasmus+“ programos projekte „Jaunieji europiečiai – kultūrinio paveldo puosėlėtojai“. Virtualus susitikimas vyko Google Meet platformoje, kurią nuotolinėms pamokoms vesti naudoja susitikimo šeimininkai – Rumunijos Petroasa mokyklos bendruomenė.

 

Pirmąją virtualaus mobilumo dieną projekto partnerius širdingai pasveikino ir pristatė Rumunijos švietimo sistemą Petroasa mokyklos direktorius Livius Barbu. Mobilumo metu rumunų mokiniai dar lankė mokyklą gyvai, todėl keletas jų papasakojo apie mokyklą, parodė jos erdves. Mokykla įsikūrusi Petroasa gyvenvietėje, kalnuotame Vakarų Rumunijos regione. Mokyklos patalpos gana erdvios ir tvarkingos, tačiau mokinių skaičius rodo, kad tai labai maža mokykla. Joje mokosi tik 43 mokiniai, atvykstantys iš aplinkinių gyvenviečių. Vėliau buvo žiūrimas videofilmas apie Rumuniją ir didžiausią Vakarų Rumunijos miestą Timišoarą. Taip pat rumunų mokiniai papasakojo apie Petroasa gyvenvietę, virtualiai pavedžiojo po ją ir mokė ištarti keletą žodžių rumunų kalba, kuri pasirodė esanti dar sudėtingesnė nei mūsiškė – lietuvių.

 

Dieną mokiniai užbaigė pasveikindami projekto partnerius iš Graikijos. Jie kovo 25-ąją šventė šalies Nepriklausomybės 200 metų sukaktį. Graikai papasakojo, ką jiems reiškia ši diena, kaip ji švenčiama, ir pakvietė virtualiai apsilankyti graikų kolegos šeimoje, kur buvo galima stebėti, kaip gaminamas tradicinis graikų patiekalas „Bakaliaros“ (sūdyta kepta menkė su česnakiniu padažu), kuris tradiciškai valgomas būtent Graikijos Nepriklausomybės dieną.

 

Antrą nuotolinio susitikimo dieną mokiniai sužinojo nemažai įdomybių apie rumunų kalbą, o Petroasa mokyklos mokiniai, dėvintys tautinius rūbus, deklamavo eilėraščius vietine tarme, pasakojo apie vietines Kalėdų ir Užgavėnių tradicijas, apie jų dėvimus tautinius drabužius ir sušoko liaudies šokį „Hora“.

 

Šią dieną taip pat  buvo kalbama ir apie projekto partnerių iš Kipro netolimas kovas už jų šalies nepriklausomybę.

 

Trečią mobilumo dieną visi virtualiai  pabuvojo gretimoje gyvenvietėje Crivina, kur pamatė seniausią medinę bažnyčią regione. Grįžę į mokyklą išgirdome vietines legendas ir padavimus apie vilkolakius ir vampyrus, kuriais garsėja Rumunija. Taip pat klausėso pasakojimo apie tautinę avalynę „Opinci“, o profesijos mokytojas Mert Ciprian parodė, kaip gaminama ši avalynė.

 

Mobilumą mokiniai užbaigė nuotaikingu Panemunės progimnazijos mokytojų Lilijos Mikalauskaitės – Džiumajevos, Vilmos Aponienės ir Jurgitos Jančiauskienės pristatymu ir pasakojimu apie senuosius žaislus Lietuvoje, taip pat panaudodami origami techniką kartu sulanstė suktuką.

 

Tai buvo nuostabios ir įspūdžių kupinos trys dienos. Ir visai nesvarbu, kad tik kompiuterio ekrane. Žinoma,  nebuvo galima perduoti gyvų emocijų vienas kitam, bet mokiniai džiaugėsi galėdami tobulėti ir kaupti patirtį.

 

Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai