Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Energetikos srities metų „Auksinė krivūlė“ įteikta Alytaus rajono savivaldybei  

Alytaus rajono savivaldybės informacija  •    •  10:42, 2022-10-10
Alytaus rajono savivaldybės atstovai su Energetikos viceministre D. Garbaliauskaite (penkta iš kairės) apdovanojimų ceremonijoje.
Alytaus rajono savivaldybės nuotr.

Lietuvos savivaldybių asociacijos renginyje, skirtame Vietos savivaldos dienai paminėti, Energetikos ministerija už indėlį kuriant naujos kartos – žaliąją Lietuvą pagerbė Alytaus rajono savivaldybę. Energetikos viceministrė Daiva Garbaliauskaitė „Auksinių krivūlių“ statulėlę įteikė Alytaus rajono savivaldybės merui Algirdui  Vrubliauskui.  

 

„Norisi pagerbti Alytaus rajono savivaldybės atstovus už sistemingą ir aktyvią veiklą žaliosios energetikos plėtros srityje, inovatyvių elektros kaupimo įrenginių ir biodujų gamybos projektų vystymą regione, gyventojų įtraukimą į susijusią veiklą bei pastaruosius dvejus metus populiarinamą atsinaujinančios energijos išteklių naudojimą namų ūkiuose“, - sakė energetikos viceministrė D. Garbaliauskaitė.

 

Pasak viceministrės, vertinant pagal elektros energiją gaminančių vartotojų įrenginių galios plėtrą, Alytaus rajono savivaldybė keletą metų iš eilės yra pirmajame trejetuke (kitos savivaldybės šiame trejetuke - keičiasi).  Pavyzdžiui, 2021 m. 1000-iui gyventojų tenkanti galia buvo 128,90 kW. Taip pat šios savivaldybės teritorijoje vystomi energetiniai projektai:  „EPSO-G“ įmonių grupės bendrovė „Energy cells“ stato 50 MW baterijų parką, o Regiono atliekų tvarkymo centras perdirba daugiausia maisto atliekų Lietuvoje, iš jų  gaminamos biodujos. 

 

Apdovanojimų ceremonijoje dalyvavo ir Alytaus rajono savivaldybės tarybos narių bei administracijos atstovų delegacija.

 

„Džiaugiuosi ir didžiuojuosi kartu su savivaldybės tarybos nariais, su bendruomenės atstovais, kad galime prisidėti prie Lietuvos energetinio nepriklausomumo. Apdovanojimą gauname iš Energetikos ministerijos, kuri šiuo metu yra populiariausia, nes ministras, viceministrai socialinėse medijose dabar dažniausiai minimi“, – atsiimdamas “Auksinę krivūlę”, juokavo Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas.

 

„Auksinė krivūlė“ įteikta merui A. Vrubliauskui.

 

„Auksinės krivūlės“ statulėlės sukurtos skulptoriaus Ramūno Almino.

 

„Auksinių krivūlių“ apdovanojimai savivaldybėms teikiami jau septynioliktą kartą. Tradiciškai visų 14 šalies ministerijų, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje bei Lietuvos verslo konfederacijos vadovai įteikia apdovanojimus konkrečiose srityse pasižymėjusioms savivaldybėms. Alytaus miesto savivaldybei apdovanojimą „Už ekstremalių situacijų suvaldymą“ įteikė Vidaus reikalų ministerija.

 

„Šių metų nominacijos rodo, kad ir koks įtemptas bei kupinas iššūkių būtų bendras kontekstas, gyvenimas eina į priekį. Savivaldybės ne tik padeda valstybei sudėtingose situacijose, bet rūpinasi ir ne mažiau svarbiais kasdieniais gyventojų poreikiais – švietimu, regionų ekonomikos skatinimu, socialinės atskirties mažinimu, infrastruktūra, aplinkosauga, kultūros sklaida ir kita. Juk kuo stipresni ir saugesni viešajame gyvenime jausis Lietuvos gyventojai, tuo stipresnė ir atsparesnė bus visa mūsų valstybė,“ – renginyje kalbėjo LSA prezidentas Mindaugas Sinkevičius.

 

M. Sinkevičius taip pat paskelbė „Auksinės krivūlės“ riterio vardo laureatus. Šie apdovanojimai, teikiami asmenims už nuopelnus Lietuvos savivaldai, jos plėtrai ir stiprinimui, šiemet skirti Lietuvos Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai, Rusnės seniūnijos bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininkui Sauliui Bukantui ir Lietuvos karaimų kultūros bendrijos pirmininkei Karinai Firkavičiūtei.

 

Apdovanoti Dzūkijos savivaldybių merai A. Vrubliauskas (dešinėje), A. Miškinienė ir N. Cesiulis.

Komentarų nėra