Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 17 841

Ekstremali situacija mieste išlieka: laukiama tyrimų atsakymų

Alytaus miesto savivaldybės Komunikacijos skyriaus informacija  •    •  11:56, 2019-10-30
Asociatyvi nuotr.
AlytusPlius.lt nuotr.

Ekstremali situacija Alytuje vis dar nėra atšaukiama. Taip nusprendė trečiadienį posėdžiavusi savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija. Šiuo metu laukiama dirvožemio tyrimų atsakymų, pradedami imti grunto mėginiai ir tiriamas vandens telkinių vanduo.

 

Dėl Strielčių vandenvietės rekonstrukcijos geriamasis vanduo gyventojams nėra teikiamas. Reguliuojami vandenvietės techniniai procesai. Planuojama, kad vandenvietė pradės dirbti po 2 mėnesių, tačiau prieš paleidžiant geriamąjį vandenį, bus atliekamas monitoringas.

 

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras yra paėmęs pradinius dirvožemio tyrimus. Jų pirminius atsakymus tikimasi gauti lapkričio viduryje. Taip pat dirvožemio tyrimai bus daromi, kuomet bus sutvarkyta gaisravietė, ir pavasarį. Geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos 2019-10-30 pradeda imti grunto mėginius, o Aplinkos apsaugos agentūra – atvirų vandens telkinių tyrimus.

 

Siekdama įvertinti, ar VšĮ Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centro gyventojams saugu grįžti namo, Ekstremalių situacijų komisija kreipiasi į Aplinkos apsaugos agentūrą, kad grąžintų oro taršos tyrimų stotelę ir ja ištirtų oro kokybę šalia centro.


Gyventojų ir toliau prašoma neiti į padangų perdirbimo įmonės gaisravietės teritoriją, nes vidaus aplinka yra pavojinga sveikatai ir gyvybei.

 

Gyventojai kviečiami užpildyti apklausą, kuri skirta surinkti informacijai apie juntamą aplinkos užterštumą, faktinę informaciją apie gaisro padarinius, gyventojų parengimą ir kt. Apklausą rasite čia: https://arcg.is/100nfW

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra