Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Egzekucijai Lazdijuose įtariamieji ruošėsi iš anksto, visi – sulaikyti

Raimonda Bernatavičienė  •    •  11:23, 2020-10-15
Alytaus apskr. VPK viršininkas A. Jurgelevičius.
AlytusPlius.lt nuotr.

Nusikaltimas yra itin žiaurus ir įžūlus, o plėšikai jam ruošėsi iš anksto, nepabijodami į šeimos namus įsiveržti vidury dienos. Tokios detalės apie Lazdijuose nutikusį įvykį paaiškėjo ketvirtadienį Alytaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate surengtos spaudos konferencijos metu. Alytaus policijos viršininkas Alvydas Jurgelevičius atskleidė, kad jau yra sulaikyti visi įtariamieji ir pateikė kitas šokiruojančias detales.

 

Trys įtariamieji buvo sulaikyti dar antradienį. Vienas 28 metų vyras iš pat ryto buvo sulaikytas Vilniaus apskrityje. Jis policijai gerai žinomas, anksčiau teistas už plėšimus, sukčiavimus, viešosios tvarkos pažeidimus.

 

Kitas įtariamasis buvo sulaikytas tą pačią dieną, apie 13 val., Lazdijų apskrityje. Vakare Varėnos rajone įkliuvo ir trečiasis įtariamasis. Abu jie policijai taip pat žinomi, teisti už sveikatos sutrikdymus, disponavimą narkotikais, viešosios tvarkos pažeidimus.

 

Trečiadienį policija sulaikė ir ketvirtąjį įtariamąjį – dvidešimtmetį, kuris ligšiol dar nebuvo patekęs į teisėsaugos akiratį. 

 

Nors įtariamieji buvo sulaikyti skirtingose vietose, visi jie yra kilę iš Vilniaus apskrities. Trims antradienį sulaikytiems įtariamiesiems jau paskirta kardomoji priemonė  – suėmimas trims mėnesiams. Dvidešimtmečiui, kuris buvo sulaikytas trečiadienį, kardomoji priemonė bus paskirta ketvirtadienį.

 

Tarp sulaikytųjų – ir nusikaltimo organizatorius, ir vykdytojai.

 

Alytaus apskr. VPK viršininkas A. Jurgelevičius teigė, kad toks nusikaltimas, kada nusikaltėliai, įsiveržę į namus, padegė žmogų – jo praktikoje pirmasis. Policijos viršininkas nusikaltimą įvardino kaip žiaurų ir įžūlų.

 

Paaiškėjo, kad įtariamieji skrupulingai jam iš anksto ruošėsi, pasirūpino priemonėmis, kuo surišti žmones, orinį pistoletą. Neabejojama, kad iš anksto buvo paruoštas ir degus skystis žmogui apipilti.

 

Tai, kad įtariamieji netoliese paliko mikroautobusą, rodo, kad kažkas jiems sutrukdė ir reikėjo veikti neplanuotai. Rastas mikroatobusas buvo nuomotas, su vogtais numeriais.

 

AlytusPlius.lt primena, kad pirmadienį, apie 13 val., į Lazdijuose, Kauno gatvėje, esantį namą įsiveržė trys kaukėti asmenys, kurie surišo 36 metų moterį ir trylikametę dukrą. Grįžęs į namus 42 metų vyras taip pat buvo surištas, sumuštas ir padegtas.

 

Apie įvykį policijai pranešė pašaliniai žmonės, pastebėję name kilusį gaisrą. Pati moteris taip pat buvo išbėgusi į gatvę šauktis pagalbos. 

 

Nukentėjusiojo būklė šiuo metu labai sunki, tad policijos pareigūnams su juo galimybės pakalbėti nebuvo. Kaip teigė A. Jurgelevičius, moters ir dukros saugumu yra pasirūpinta, nusikaltėliai jų nesužeidė, tačiau jos patyrė didelį stresą.

 

Dėl įvykio Lazdijuose yra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo ir plėšimo.

 

Kol kas neatskleidžiama, ar įtariamieji prisipažino, ir koks galėtų būti nusikaltimo motyvas. Nukentėjusysis teisėsaugai taip pat žinomas – tris kartus teistas už disponavimą akcizais apmokestinamomis parekėmis.

 

Sulaikant įtariamuosius, buvo mestos didelės policijos pajėgos, dirbo ir pareigūnai iš Vilniaus, bei kolegos iš Lenkijos, taip pat pasieniečiai.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai