Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Eglė žiedinėje sankryžoje: Eismo saugumo komisija pritarė, bet policija – prieš

Raimonda Bernatavičienė  •    •  13:28, 2023-11-16
Žiedinėje sankryžoje montuojama kalėdinė eglė.
AlytusPlius.lt nuotr.

Žinia apie tai, kad šiemet kalėdinė eglė Alytuje bus statoma ne tik Rotušės aikštėje, bet ir Naujosios-Jazminų-Vilties gatvių žiedinėje sankryžoje, iššaukė skirtingas gyventojų nuomones: vieni džiaugiasi puikia ir originalia idėja, kiti kelia klausimus dėl eismo saugumo ir teiraujasi, kas sugalvojo tokį dalyką.

 

Kaip akcentavo Alytaus miesto savivaldybės Miesto ūkio skyriaus specialistai, sprendimas Naujosios-Jazminų-Vilties gatvių žiedinėje sankryžoje statyti karkasinę Kalėdų eglę yra suderintas su Alytaus miesto savivaldybės Eismo saugumo komisija. Jos nariai įvertino situaciją ir sprendimui pritarė. 

 

Taip pat svarbu žinoti, kad nors skelbiama, jog dėl eglės puošimo darbų transporto priemonių eismas minėtoje žiedinėje sankryžoje bus apribotas iki lapkričio 30 d., darbai nevyks nuolatos – eismą ketinama riboti tik periodais, tam tikromis valandomis. Darbus bus stengiamasi atlikti ne piko metu.

 

Savivaldybės atstovai taipogi pabrėžė, kad eismas darbų metu – ne uždaromas, o apribojamas.  Net ir atliekant planuojamus darbus, žiedinėje sankryžoje eismas vyks, nesukeliant vairuotojams didelių nepatogumų.

 

„Komisijos darbo metu nuomonių ir diskusijų buvo įvairių, bet galiausiai priimtas sprendimas leisti statyti eglę minėtoje vietoje. Sutinku, kad techninių eismo įvykių pasitaikyti gali, bet jų būna visur. Ir vairuotojus gali blaškyti ne tik eglė, bet ir kiti dalykai. Tiesiog norėčiau paprašyti eismo dalyvių būti atidesniais, atsargesniais ir pasistengti išvengti nelaimingų atsitikimų“, - sakė Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius, Eismo saugumo komisijos pirmininkas Gintaras Rakaitis.

 

Vigi kitokią nuomonę eismo saugumo klausimu turi Alytaus policijos pareigūnai. Policijos atstovas yra ir minėtos Eismo saugumo komisijos narys. Tiesa, sprendimui statyti eglę žiedinėje sankryžoje jis pritarimo neišreiškė.

 

„Mūsų atstovas nepritarė sprendimui įrengti konkstrukcijas ar papuošimus žiedinėje sankryžoje, kurie trukdytų matomumui ar blaškytų vairuotojų dėmesį. Kalbant apie avaringumo situaciją, Naujosios-Jazminų-Vilties gatvių žiedinė sankryža yra išties avaringa, techninių eismo įvykių čia nutinka dažnai, pasitaiko ir įskaitinių. Be to, šalia sankryžos yra ne viena perėja, kurioje tai pat neretai fiksuojami eismo įvykiai“, - komentavo Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Kristina Janulevičienė.

 

Ji tai pat teigė, kad Naujoji gatvė yra arterinė miesto gatvė, transporto, pėsčiųjų srautai čia nemaži, šalia – prekybos centras, turgus, poliklinika, judėjimas vyksta nuolat, neretai – ir naktį.

 

„Ruduo, anksti temsta, matomumas – ne pats geriausias. Policijos požiūriu, tokio dydžio karkasinė eglė gali dar labiau blaškyti dėmesį. Mes tikrai nesame prieš pačią idėją, prieš miesto puošimą, situaciją vertiname tik eismo saugumo atžvilgiu ir manome, kad tam mieste galima rasti tinkamesnių vietų“, - sakė policijos atstovė.

 

AlytusPlius.lt primena, lad minėta žiedinė sankryža kūrybiškoms idėjoms išnaudojama ne pirmą kartą. Čia anksčiau jau yra stovėję komedijų festivalį reklamuojantys atributai – aukštyn ratais apverstas automobilis, medį imituojanti konsktrukcija.

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai