Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 23 470

E. sveikatos sistema jau veikia sklandžiai – įsigyti vaistų galite

Registrų centro informacija  •    •  9:12, 2020-07-29
Asociatyvi nuotr.
mediakatalogas.lt nuotr.

Antradienį Registrų centro specialistams atkūrus didžiausios šalyje informacinės sistemos E. sveikata veiklą, šios sistemos galimybėmis ir funkcionalumais vėl gali naudotis sveikatos priežiūros specialistai, vaistinės ir visi pacientai.

Nuo antradienio popietės, kai buvo atkurta E. sveikatos sistemos veikla, joje iš viso užfiksuota beveik 100 tūkst. pasirašytų elektroninių sveikatos dokumentų. Iki tol įprastai per dieną būdavo pasirašoma apie 200 tūkst. elektroninių dokumentų.

 

„Turimi duomenys liudija, kad sistema grįžo į įprastą veiklos ritmą. Džiaugiamės, kad visi vėl galime pasinaudoti šios visai valstybei svarbios sistemos galimybėmis. Vis dėlto, E. sveikatos veiklos atkūrimas yra tik pirmas žingsnis link to, kad ši informacinė sistema atitiktų valstybės ir visuomenės lūkesčius. Neatidėliodami  spręsime dėl kritinės infrastruktūros plėtros bei didesnio saugumo užtikrinimo“, – sako Registrų centro generalinis direktorius Saulius Urbanavičius.

 

Didžiąją dalį per antradienį pasirašytų dokumentų sudarė elektroniniai receptai – jų iš viso pasirašyta beveik 40 tūkstančių. Įprastomis dienomis E. sveikatos sistemoje būdavo pasirašoma apie 50 e. receptų.

 

E. sveikatos sistemos duomenimis, per pusdienį vaistinėse su e. receptais buvo išduota beveik 13 tūkst. vaistų. Sistemoje taip pat užfiksuota beveik 22 tūkst. ambulatorinio apsilankymo aprašymų, daugiau kaip 7 tūkst. elektroninių siuntimų, per 2,5 tūkst. laboratorinių tyrimų užsakymų, išrašyta apie 1 tūkst. vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininių pažymų.

 

Atkūrus E. sveikatos sistemos veiklą, dalis prie sistemos prisijungusių pacientų nustebo joje neradę savo ligos istorijų. Dar karta užtikriname, kad visi iki incidento E. sveikatos sistemoje sukaupti duomenys buvo sėkmingai atkurti, o pacientų informacijos sistemoje gali nebūti dėl to, kad sveikatos priežiūros įstaiga, kurioje lankėsi asmuo, šios informacijos į sistemą nebuvo pateikusi.

 

Aktyviai E. sveikatos sistemoje nedalyvaujančių sveikatos priežiūros įstaigų pacientai, norintys savo ligos istoriją sekti elektroniniu būdu, apsilankymų pas gydytojus metu turėtų jų paprašyti informaciją pateikti ir į E. sveikatos sistemą.

 

Susidūrus su nesklandumais prašoma kreiptis į Registrų centro konsultantus el. pašto adresu e.sveikata@registrucentras.lt arba telefonu +370 5 236 4577.

                     

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai