Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

E. Didžiulis: „Verslininkų patirtis yra labai svarbi norintiems kurti savo verslą“

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  16:39, 2014-09-24
Iš kairės: E. Didžiulis, G. Jegelevičius.
Asmeninio archyvo nuotr.

  

Vis daugiau jaunų žmonių renkasi galimybę pradėti savo verslą, siekdami kurti laimingą gyvenimą Lietuvoje. Kur ieškoti idėjų verslui? Nuo ko pradėti savo verslą? Egidijus Didžiulis, Alytaus miesto bendruomenės centro jaunimo darbuotojas, neabejoja, kad sėkmingam jaunam verslui reikalinga patyrusių verslininkų pagalba ir patirtis.

 

„Manau, kad Alytus yra labai palanki vieta kurti verslą, čia yra gausybė dar nepaliestų ar neišnaudotų nišų.  Besidomėdamas verslo galimybėmis, radau informaciją, kad yra vykdomas projektas „Verslas Verslui - Verslo aplinkos vystymas“ – jaunųjų Lietuvos ir Lenkijos verslininkų bendradarbiavimas. Užsiregistravau jame ir sėkmingai dalyvavau, sėmiausi patirties kurią panaudosiu ateityje dirbdamas su Alytaus jaunimu. Mokymams pasibaigus mano gyvenime įvyko perversmas, supratau, kad nebereikia daugiau laukti, verslo idėja yra seniai subrandinta, reikia imti ir daryti.

 

Pasibaigus „Verslas Verslui - Verslo aplinkos vystymas“ projektui, savo laisvu laiku su jaunimo pagalba įsteigiau įmonę „Audioalytus.lt“, kuri teikia garso ir apšvietimo aparatūros nuomos paslaugas bei organizuoja renginius. Šiuo metu jau yra įgyvendinama ir netrukus startuos dar viena kartu su jaunimu išdiskutuota verslo idėja.

 

Alytaus miesto bendruomenės centro atvirose jaunimo erdvėse vyksta labai daug susitikimų su niekur nedirbančiu jaunimu, kurie gauna daug motyvuojančių užsiėmimų skatinančių idėją paversti verslu ir kokių priemonių reikia imtis, kad žmogus užsidirbtų savo pomėgį paversdamas darbu.

 

Aš neįsivaizduoju verslo be jau dirbančių verslininkų pagalbos pradedantiesiems verslininkams. Konsultavausi su keliais Alytaus verslininkais. Labai padėjo įmonės „Jundos stalių gaminiai“ vadovas Gediminas Jegelevičius. Jis maloniai priėmė, negailėjo savo laiko, kad papasakotų, į ką reikėtų atkreipti dėmesį kuriant naują verslą, kokių klaidų reikėtų vengti.

 

Patyrusių verslininkų pagalba ir jų bendradarbiavimas su jaunaisiais verslininkais, kurie dar tik kuria, gali duoti puikių rezultatų. Tokia patirtis yra ypatingai svarbi.

 

Projektas „Verslas Verslui - Verslo aplinkos vystymas“ vyko šių metų liepos mėnesį. Šie mokymai padėjo suprasti, kad turint reikalingų įgūdžių verslo kūrimui, žinant, kaip nuosekliai planuoti verslą, į kokius aspektus atkreipti dėmesį pradedant, turint patariantį žmogų, bet kokia neįmanoma idėja gali būti įgyvendinta. 

 

Mokymų metu kartu su dalyviais iš Lenkijos analizavome, kaip įgyvendinti verslumo įgūdžių ugdymo mokyklos idėją.

 

Vienas iš projektu pasiektų tikslų - sukurti bendradarbiavimo tinklą tarp jaunų verslininkų iš Lietuvos ir Lenkijos pasienio teritorijų. Šis tikslas buvo pasiektas apjungus 12 verslo įmonių ir startuolių iš abiejų šalių. Mokymų metu bendras verslo idėjas sukūrę dalyviai iš Lietuvos ir Lenkijos naudojosi galimybe susitikti su kolegomis tobulinti savo bendradarbiavimo per sieną idėjas partnerių susitikimų metu. Pasibaigus projektui dalyviai toliau bendradarbiauja: vysto bendrus verslus, dalinasi gerąja patirtimi ir žiniomis.

 

Projektą įgyvendino viešoji įstaiga „Nectarus“.  Projektas „Verslas Verslui - Verslo aplinkos vystymas“ vykdomas pagal Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programą, skirtą skatinti tvarų Lietuvos ir Lenkijos pasienio regiono vystymąsi didinant ekonominę, socialinę ir teritorinę sanglaudą. Programą iš dalies finansuoja Europos Sąjungos Europos regioninės plėtros fondas."

Komentarų nėra