Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Dzūkijos politikams afrikiečių žadamos investicijos apsuko galvą – broliuojasi su V. Putino šlovintojais

Audrė Srėbalienė, lrytas.lt informacija  •    •  9:26, 2023-02-10
Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Ar tik nebus taip, kad Alytaus politikai šovė sau į koją? Sukirtę rankomis dėl galimos miestų bičiulystės su Centrinėje Afrikoje esančio Kongo atstovu, jie, berods, apako nuo investicijų pažadų. O juk ne kas kitas, bet Kongo demokratinės respublikos prezidentas džiūgavo, kad jo šalies santykiai su Rusija yra puikūs.
 

Šlovino Rusijos galybę

 

„Manau, kad Rusija gali padaryti nuolaidų Ukrainai, ir aš manau, kad Ukraina taip pat gali padaryti tam tikrų nuolaidų Rusijai. Ukraina turėtų suprasti, kad Rusija – didžiulė galinga valstybė, kuriai reikia taikos prie savo sienų“, – prorusiškas naujienų portalas ria.ru 2022-ųjų lapkritį citavo Kongo užsienio reikalų ministrą Jean-Claude Gakosso. 

 

Tai – ne staigmena. Dar vasarą susitikęs su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu Jean-Claude Gakosso negailėjo komplimentų Rusijai teigdamas, kad Rusijos ir Kongo demokratinės respublikos santykiai yra puikūs.

 

S.Lavrovas Konge lankėsi liepos pabaigoje – tai buvo antrasis jo kelionės po Afriką etapas, kuriuo siekta sustiprinti Maskvos ryšius su šiuo žemynu, kuris atsisakė neprisijungė prie Vakarų sankcijų, taikomų Rusijai dėl invazijos į Ukrainą.
 

Afrikos šalys yra saistomos painių ryšių ir su Rusija, ir su Vakarais. Dauguma jų importuoja rusiškus grūdus ir vis dažniau energiją, tačiau taip pat perka Ukrainos grūdus ir naudojasi Vakarų pagalbos srautais bei prekybos ryšiais.

 

Ketina susibroliauti

 

Dabar gi Alytaus miesto savivaldybė Kongo atstovą priėmė išskėstomis rankomis.

 

„Kolvezio miesto savivaldybės atstovas Marley Mwewa su miesto meru Nerijumi Cesiuliu aptarė verslo ir miestų bendradarbiavimo galimybes.

 

Alytaus kolegiją baigęs M. Mwewa pristatė, kad jo regionas garsėja kobalto eksportu, dirba saulės elektrinių srityje, gali pasiūlyti juodą granitą.

 

Vien Kolvezio savivaldybėje gyvena 10 milijonų žmonių, tad, M. Mwewa teigimu, bendradarbiavimo galimybės didžiulės, taip pat Konge vertinamas jo Alytuje įgytas išsilavinimas, nes šalis neturi tiek išteklių paruošti aukšto lygio specialistus“, – rašoma ketvirtadienį, vasario 9-ąją Alytais miesto savivaldybės išplatintame pranešime.

 

Jame teigiama, kad N. Cesiulis su svečiui aptarė tiek verslo, tiek švietimo bendradarbiavimo galimybes.

 

„M. Mwewa jaučia ypatingą meilę mūsų miestui, tad net pristatė ir idėją, kad Alytus ir Kolvezis galėtų tapti miestais broliais“, – teigiama pranešime.

 

Verslininkai subruzdo

 

„Pamatęs, kokius svečius priėmė Alytaus meras, negalėjau patikėti. Pamaniau, kad tai – kažkoks nesusipratimas. Ir dar ketinama susibroliauti su Kolveziu? Man tai kelia siaubą“, – žodžio kišenėje neieškojo Alytaus verslininkas, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Leonavičius.


 

Pasak jo, tereikia atidžiau apsižvalgyti internete, ir netruktų paaiškėti, kad prorusiškose žiniasklaidos priemonėse mirga pranešimai apie Kongo užsienio reikalų ministro liaupses Rusijai ir V.Putinui.

 

„Meras reklamuojasi rinkimų plakatuose ir, atrodytų, remia Ukrainą – bendradarbiauja su Poltavos srityje esančiu Kremenčuko miestu. Bet dabar priima į Alytaus miesto draugus vos ne V.Putino politinį partnerį. Juk politiškai tai – absoliutus analfabetizmas.

 

Juk nei su Rusija, nei su Baltarusija – šalimis agresorėmis bei jų partnerėmis – nenorime ir negalime turėti jokių reikalų. Juk ir sankcijos tam yra priimtos, kad būtų nukirstos sąsajos“, – kalbėjo S.Leonavičius.

 

Rekomenduojama nevykti

 

Lietuvos Užsienio reikalų ministerija savo interneto svetainėje išsirengiantiems į keliones žmonėms į Kongą rekomenduoja nevykti.

 

Vasarą S.Lavrovas keliavo po Afriką, susitikimuose su jos valstybių vadovais teigdamas, kad pasaulyje sparčiai kylančios maisto kainos yra Vakarų sankcijų Maskvai pasekmė. Vašingtonas tokius jo pareiškimus atmetė.

 

Prieš keletą dienų, vasario 7-ąją, S.Lavrovas iš Irako buvo nuvykęs į Malį. Buvo skelbiama, kad vizito tikslas – derėtis su chuntos lyderiais, prašančiais Maskvos pagalbos kovojant su islamistų sukilimu.

 

Tai buvo trečiasis S.Lavrovo vizitas į Afriką nuo liepos mėnesio. Taip siekiama išplėsti Rusijos įtaką šiame žemyne. 

 

Šaltinis: lrytas.lt

 

Rekomenduojami video:

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai