Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Dzūkijoje siautėjusio vagies „grobis“ vos tilpdavo į mašiną, „pasižymėjo“ ir ant kapoto išraižęs nešvankų atvaizdą

Raimonda Bernatavičienė  •    •  12:03, 2023-09-07
Asociatyvi nuotr.
mediakatalogas nuotr.

Dzūkijoje iš garažų, sandėlių, kiemų, vogęs vilnietis, įvairiausių daiktų prisigrobdavo tiek, kad viskas vos tilpdavo į automobilį. Kad nesukeltų įtarimo, vyriškis grobį išsikraudavo netoli Alytaus esančiame miškelyje, o po to parsiveždavo į sostinę. Gerai vagysčių planą įvaldęs vagišius į tą patį garažą Alytaus rajone, Vaisodžių kaime, sugrįžo net kelis kartus. Negana to, kad vogė, žmogui pridarė ir daugiau nuostolių – pradūrė automoblio padangas, o ant kapoto išraižė lytinį organą primenantį atvaizdą.

 

Vyras vogti atvažiuodavo sūnaus automobiliu. Neretai tinkamą vietą jis nusižiūrėdavo dienos metu, o naktį atvykdavo pasiruošęs viską „apšvarinti“. Į mašiną jis kraudavosi įvairius įrankius, vogdavo kurą, metalinius daiktus – viską, ką pardavęs, galėtų gauti pinigų.

 

Vyriškis vagystes vykdė 2021 metų rudenį, 2022 metų žiemą ir pavasarį, kol pagaliau buvo susektas ir įkliuvo policijai. Atliekant kratas jo nuomojamame garaže Vilniuje bei namuose, buvo rasta daugybė vogtų daiktų. Siekdami išsiaiškinti nusikaltimą, pareigūnai sekė jo skambučius telefonu, maršrutus automobiliu.

 

Vyriškis buvo sulaikytas, o rugpjūčio 16 d. Alytaus apylinkės teismo Alytaus rūmuose pripažintas kaltu dėl padarytų nusikaltimų.

 

Ne vieną vagystę vilnietis įvykdė Alytaus rajone, Vaisodžiuose esančiame sandėlyje-garaže. Teritorija buvo neaptverta, signalizacija neįrengta, vaizdo stebėjimo kamera neveikė, tad vagišiui niekas netrukdė įgyvendinti savo planus. Vyriškis teigė, kad garažo savininką jis pažinojo, nes yra pas jį lankęsis. Kaltinamasis teigė pažinojęs ir asmenį, kurio kiemą apvogė Raitininkų kaime.

 

Vyras taip pat vogė ir Varėnos rajone. „Apšvarino“ Matuizų ir Degsnių kaime esančius garažus, bei įsibrovė į gamybos cechą Žilinėlių kaime.

 

Jis savo kaltę visiškai pripažino, aiškino, kad buvo sunkus gyvenimo laikotarpis, neturėjo pinigų, namuose kildavo barniai, nedirbo, todėl pragyveno parduodamas vogtus daiktus. Visas vagystes jis vykdė būdamas vienas.

 

Kodėl Vaisodžių kaime jis pradūrė svetimo automobilio padangasi ir išraižė ant kapoto vyrišką lytinį organą – paaiškinti negalėjo. Tvirtino, kad jokio pykčio sodybos šeimininkui nejautė.

 

Kaltinamasis teisme tvirtino, kad savo veiksmus vertina blogai ir gailisi. Teigė, jog įsidarbino ir visą padarytą žalą nukentėjusiems atlygins dalimis.

 

Prisipažinimas ir gailėjimasis dėl nusikaltimo teisme buvo pripažinti lengvinančiomis aplinkybėmis. Tačiau kaltinamojo teiginys, kad jis vogęs dėl sunkaus gyvenimo – teismo neįtikino, kadangi vyras yra darbingo amžiaus ir galėjo dirbti, užsidirbti teisėtu būdu.

 

Sunkininanti aplinkybė ta, kad vyriškis nusikalto būdamas recidyvistu. Anksčiau jis jau tris kartus yra teistas už panašius nusikaltimus.

 

Įvertinęs visas aplinkybes teismas vyriškiui skyrė dviejų metų aštuonių mėnesių laisvės atėmimą. Tokia galutinė paskirta bausmė. Kadangi kaltinamasis kaltę pripažino, o byla išnagrinėta atlikus sutrumpintą įrodymų tyrimą,  paskirta galutinė bausmė buvo sumažinta vienu trečdaliu.

 

Taip pat jis turės atlyginti žalą nukentėjusiems. Bendra suma siekia 13 533 eurus.

 

 

 

 

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai