Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Dzūkijoje esantį namą praminė „degtukų dėžute“: stengiasi apsaugoti jo gyventojus nuo gaisro

Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos informacija  •    •  11:56, 2023-12-29
Namas Lazdijuose.
Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos nuotr.

Lazdijuose, Sodų gatvėje, yra daugiabutis gyvenamasis namas, kurį lazdijiečiai vadina „degtukų dėžute“. Tai – medinis daugiabutis, kuriame įrengti 8 butai, dalis jų – savivaldybės socialiniai būstai. Gyventojai savo butus šildo krosnimis.

 

Kadangi tai – didesnio gaisringumo pastatas, kasmet šventiniu laikotarpiu Lazdijų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai aplanko šio daugiabučio gyventojus. Šiemet pas juos atvyko šios tarnybos vyriausiasis specialistas Deivydas Neverdauskas ir Lazdijų miesto seniūnė Vaida Gadziauskienė.

 

 

Apsilankymo metu gyventojams buvo primintos gaisrinės saugos taisyklės, keturiuose butuose buvo sumontuoti autonominiai dūmų detektoriai, taip pat pakeisti maitinimo elementai detektorių, kurie čia buvo įrengti pernai. Kadangi čia gyvena ir socialinės rizikos grupei priklausantys asmenys, apsilankymo metu daugiabučio laiptinėse taip pat buvo įrengti autonominiai dūmų detektoriai.

 

Pasak D. Neverdausko, šis namas pastatytas dar Smetonos laikais. „Pirmiausia jame buvo įkurtos pasienio komendantūros pasieniečių kareivinės. Pastatas atlaikė ir du pasaulinius karus, nenukentėjo net per didžiausią Lazdijų istorijoje gaisrą 1941 m., kai sudegė didžioji dalis miesto (Seinų, Vytauto ir Vilniaus gatvių namai). Nuo 1956 m. pastate buvo įkurta pradinė mokykla, o vėliau jame apsigyveno žmonės. Mūsų pareiga yra apsaugoti šį pastatą ir jo gyventojus nuo gaisro“, – sakė pareigūnas.

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai